אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טיסנקרופ מסכמת שנה: עלייה בהזמנות, צמיחה בהכנסות, חולשה בפעילות כלי השיט צילום: intercepts.defensenews

טיסנקרופ מסכמת שנה: עלייה בהזמנות, צמיחה בהכנסות, חולשה בפעילות כלי השיט

תאגיד הענק הגרמני סיים את השנה הפיסקאלית עם עלייה של 9% בהכנסות ל-39.2 מיליארד יורו, הרווח התפעולי עלה ב-15% ל-1.72 מיליארד יורו; בדוחות צויין: "החקירה בישראל אינה עוסקת בפעילות של טיסנקרופ או בעובדיה"

23.11.2017, 17:56 | מיקי גרינפלד

תאגיד הענק הגרמני טיסנקרופ (ThyssenKrupp) פרסם את הדוחות המסכמים של השנה הפיסקאלית ומציג עלייה חזקה בהכנסות ובצבר ההזמנות - למרות חולשה יחסית בפעילות כלי השיט והצוללות.  

קראו עוד בכלכליסט

הדוחות כללו הערה קצרה בעניין פרשת הצוללות הישראלית, ובמסגרתה נאמר: "התביעה הכללית בישראל מנהלת חקירה בקשר להזמנות כלי שייט מהחטיבה הימית שלנו, כולל בעניין מתווך המכירות מטעמה. על פי המידע שיש ברשותנו, החקירה אינה עוסקת בחברות של טיסנקרופ ואינה נוגעת לעובדים שלה. פתחנו בחקירה פנימית של הפרשה. העברנו את הממצאים הראשוניים לרשויות ונמשך לשתף פעולה עמן. אמצעים נוספים יינקטו בהמשך אם הדבר יידרש".

החטיבה התעשייתית, במסגרתה מתנהלת הפעילות הימית של טיסנקרופ, סיימה את השנה עם ירידה בהכנסות ל-5.52 מיליארד יורו, מול 5.74 מיליארד יורו בשנה שעברה. ה-EBITDA השנתי של החטיבה התעשייתית ירד מהותית ל-111 מיליון יורו, בהשוואה ל-355 מיליון יורו בשנה הקודמת - נפילה של 69%. החברה מציינת בדוח שהחולשה בפעילות הימית היתה אחד הגורמים לירידה החדה בתוצאות החטיבה התעשייתית.

הקבוצה כולה סיימה את השנה הפיסקאלית (שהסתיימה ב-30 בספטמבר) עם הכנסות של 42.9 מיליארד יורו, בהשוואה ל-39.2 מיליארד יורו בשנה שעברה - עלייה של 9.4%. ה-EBITDA השנתי עמד על 1.91 מיליארד יורו, עלייה של 30% בהשוואה לשנה הקודמת - ומהותית מעל תחזיות האנליסטים שעמדו על 1.73 מיליארד יורו.

הרווח התפעולי השנתי עלה ב-15% ל-1.72 מיליארד יורו. טיסנקרופ הציגה צבר הזמנות חזק מיוחד של 44.29 מיליארד יורו, עלייה של 18% בהשוואה לשנה שעברה, שבסופה עמד הצבר על 37.4 מיליארד דולר.

מספר המועסקים של החברה גדל השנה ב-6,099 ועמד בסוף שנת הדוח על 158,739. לשנה הפיסקאלית הנוכחית (שתסתיים בספטמבר הבא) צופה הקבוצה EBITDA בטווח של 2-1.8 מיליארד יורו . צפי האנליסטים עומד על 2.03 מיליארד יורו.

חטיבת המעליות של טיסנקרופ, סיימה את השנה עםEBITDA של 922 מיליון יורו, עלייה של 7% בהשוואה לשנה שעברה, שבה רשמה 860 מיליון דולר EBITDA. מכירות החטיבה עמדו על 7.67 מיליארד יורו, מול 7.46 מיליארד יורו בשנה שעברה. חטיבת החלקים הטכנולוגיים, ספקית מרכזית של אמצעים טכנולוגיים לתעשיית הרכב (ספקית של 90% מיצרניות הרכב הבכירות כולל טסלה) הציגה עלייה של 12% ב-EBITDA ל-377 מיליון יורו. מכירות החטיבה עמדו על 7.57 מיליארד יורו, מול 6.8 מיליארד יורו ברבעון המקביל.

טיסנקרופ נמצאת בתהליך של העברת הדגש לתעשייה טכנולוגית מתקדמת על חשבון הפעילות המסורתית והתנודתית מאד של ענף הפלדה. מנכ"ל הקבוצה היינריך הייסינגר (Heinrich Hiesinger), שאמר בעניין זה לאחר פרסום הדוחות כי "הבעיות המבניות בתעשיית הפלדה האירופית עדיין לא חלפו", מקדם מהלך של צמצום הפעילות וקיצוץ של כ-2,000 משרות מפעילות זו.

צוללת של טיסנקרופ , צילום: intercepts.defensenews צוללת של טיסנקרופ | צילום: intercepts.defensenews צוללת של טיסנקרופ , צילום: intercepts.defensenews

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות