אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סין: נחשפה רשת שהבריחה מהמדינה 20 מיליארד יואן צילום: csmonitor.com

סין: נחשפה רשת שהבריחה מהמדינה 20 מיליארד יואן

הארגון, ששבעה מחבריו נעצרו, מואשם בהוצאה בלתי חוקי של כסף מסין באמצעות 148 חשבונות בנק שנפתחו ב-20 מחוזות ברחבי המדינה תוך שימוש בתעודות זהות גנובות

24.11.2017, 13:42 | שירות כלכליסט

משטרת סין עצרה חברים בכנופיה שהבריחה כסף אל מחוץ למדינה - כדי לחמוק מאיסורים שהטילה הממשלה במטרה למנוע זליגת הון מהכלכלה.

שבעה חשודים נעצרו בעיר הדרומית שאוגואן בסמוך להונג קונג. עם זאת לפי סוכנות הידיעות הממשלתית של סין, שינחואה, ייתכן שלא פחות מכ-10,000 בני אדם מעורבים בהברחת 20 מיליארד יואן (3 מיליארד דולר) מהמדינה.

הרשויות בסין מהדקות בהדרגה את הבלמים על מסחר במט"ח כדי לבלום זליגה של מיליארדי דולרים, דבר שלדבריהן פוגע בניהול הפיננסי של הכלכלה השנייה בגודלה בעולם.

יואן ודולרים, צילום: רויטרס יואן ודולרים | צילום: רויטרס יואן ודולרים, צילום: רויטרס

הארגון בשאוגואן מואשם בהוצאתו הבלתי חוקי של כסף מהמדינה באמצעות 148 חשבונות בנק שנפתחו ב-20 מחוזות ברחבי סין תוך שימוש בתעודות זהות גנובות. כך על פי שינחואה. הסוכנות מדווחת כי הארגון גרף "רווחי עתק" באמצעות ניצול הפערים בין הדולר ההונג קונגי ליואן הסיני.

בשני העשורים האחרונים אפשרה ממשלת סין לתעשייה פיננסית בלתי רשמית לשגשג כדי לתמוך ביזמים, אך כעת היא מהדקת את השליטה בשל חששות גובלים לאי יציבות פיננסית.

חברות ומשקיעים בסין מיהרו לייצא הון עם שינויי המדיניות ב-2015, מחשש שהחוקים החדשים יביאו להיחלשות היואן. מגמה זו אילצה את הבנק המרכזי של סין לחזק את המטבע המקומי. בינתיים, כאמור, הרגולטורים הידקו את המגבלות על הוצאת כסף מהמדינה והגבירו את הפיקוח והבקרה על השקעות מעבר לגבול. מהלכים אלו הביאו משקיעים רבים לבצע את פעילותם הפיננסית במחתרת.

"התעריפים נמוכים, הכסף מועבר במהירות וללא הגבלת סכום ולא נשאלות שאלות לגבי מקורו", נאמר בדיווח בעיתון "גואנגז'ו דיילי" לגבי הפרשה. "בהשוואה לבנקים ולמוסדות פיננסיים חוקיים אחרים, הבנקים החשאיים מפתים מאוד".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות