אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הבנק  הצרפתי שאומר לא לעישון ומפסיק את השקעותיו בתחום צילום: שאטרסטוק

הבנק הצרפתי שאומר לא לעישון ומפסיק את השקעותיו בתחום

BNP פאריבה הודיע כי יופסקו כל העסקאות וההשקעות הקשורות לתעשית הטבק, כולל ביצרניות ובקמעונאיות; בכך הוא מצטרף לשורת חברות שמרחיקות עצמן מתחום זה

25.11.2017, 09:24 | בלומברג

הבנק הצרפתי BNP פאריבה יפסיק לממן חברות סיגריות ולייעץ להן. בכך הוא מצטרף לחברות פיננסיות נוספות שהרחיקו עצמן מהתעשייה הנחשבת כפוגעת בבריאות הציבור.

קראו עוד בכלכליסט

לורנס פסה, שעומדת בראש חטיבת האחריות התאגידית והחברתית בבנק, מסרה כי יופסקו כל העסקאות וההשקעות הקשורות לסקטור, והבנק "ינתק" קשרים עם לקוחות מתעשיית הטבק. היא הדגישה כי ההחלטה תקפה לכל סוגי המוצרים והשירותים, אף שהבנק יכבד חוזים קיימים.

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

"ההחלטה נכנסת לתוקף באופן מיידי, ותהליך הנסיגה יהיה פרוגרסיבי שכן אנחנו רוצים להמשיך ולכבד את המחויבויות שלנו ללקוחות", מסרה פסה, "העישון הוגדר על ידי ארגון הבריאות העולמי כסיבה העיקרית למקרי מוות שניתן היה להימנע מהם".

צעד זה מצד הבנק הצרפתי מצטרף להחלטתו מהחודש שעבר להפסיק מימון של פרויקט פצלי שמן, זאת כחלק מהמאמצים להילחם בשינויי אקלים.

המדיניות החדשה חלה על חברות שמרבית ההכנסה שלהן מגיעה מתעשיית הטבק, כולל יצרניות וקמעונאיות. הבנק לא פירט שמות של חברות שיושפעו מהמהלך, אך בעבר הוא עבד עם יצרניות סיגריות כמו בריטיש אמריקן טבקו, אימפריאל ברנדס ופיליפ מוריס.

חברות נוספות שכבר נקטו במהלכים דומים כוללות את חברת הביטוח הגדולה בצרפת אקסה (Axa), שהודיעה בשנה שעברה כי תפסיק להשקיע בחברות סיגריות ותמכור את הנכסים שלה בתעשייה. במקביל, בנק אוף ניו זילנד הודיע כי יפסיק להשקיע בחברות מתעשיות הנשק, האנרגיה הגרעינית והטבק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות