אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רוסיה: אושר מיזוג אובר עם יישומי הנסיעות של יאנדקס המקומית צילום: בלומברג

רוסיה: אושר מיזוג אובר עם יישומי הנסיעות של יאנדקס המקומית

הרגולטור הרוסי אישר את העסקה, שתאפשר לאובר לפעול ב-127 ערים ברוסיה, ארמניה, אזרבייג'ן, גאורגיה וקזחסטן. אובר ויאנדקס ישלבו את השירותים שלהן, מה שיאפשר לקצר זמני המתנה לנוסעים ולהגדיל רווחי נהגים

26.11.2017, 11:44 | יואב סטולר

אובר תמזג ב-2018 את פעילותה ברוסיה עם פלטפורמת שיתוף הנסיעות של ענקית האינטרנט הרוסית Yandex (יאנדקס) - כך אישרה בסוף השבוע הרשות להגבלים עסקיים במדינה.

קראו עוד בכלכליסט

יאנדקס הודיעה על חבירתה לאובר במספר מדינות באזור כבר ביולי, לפיה תחזיק השותפה הרוסית 59.3% מהשליטה. אובר מתכננת להשתלב בשירות המוניות של יאנדקס ולפעול דרכו ב-127 ערים ברוסיה, ארמניה, אזרבייג'ן, בלארוס, גאורגיה וקזחסטן.

מונית של יאנדקס ברוסיה, צילום: בלומברג מונית של יאנדקס ברוסיה | צילום: בלומברג מונית של יאנדקס ברוסיה, צילום: בלומברג

לפי הגדרת הרשות, שתי החברות חייבות לאפשר לשותפותיהן, לנהגיהן ולנוסעיהן לעבוד עם שירותים מתחרים או להשתמש בהם. כמו כן, נקבע כי עליהן להודיע ​​באופן מלא למשתמשים על הישות הספציפית שמספקת את השירות.

כאשר יושלם הליך המיזוג בין אובר לבין יאנדקס, יהיה להן שירות משותף בערים השונות; האפליקציות של שתי החברות יאפשרו הזמנת נסיעה בשירותים השונים וגם הנהגים יוכלו לקבל בקשות נסיעה משתי הפלטפורמות. מודל הפעילות הזה צפוי לקצר משמעותית את זמני ההמתנה של הנוסעים ולהגדיל ההכנסות עבור הנהגים.

אובר מנהלת קרב נסיגה מול שירותים מתחרים במדינות אסיה השונות בשנתיים האחרונות. למשל, לפני שנה מיזגה את פעילותה עם דידי צ'ושינג הסינית, בעקבות רגולציה מקומית ומחאות צרכנים נגדה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות