אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צאו לטייל: שביל תיירותי יוקם לאורכה ולרוחבה של ישראל צילום: israeltrail.julianbender

צאו לטייל: שביל תיירותי יוקם לאורכה ולרוחבה של ישראל

השביל החדש יחלוף לצד אתרים היסטוריים וקדושים ויפותח על ידי צוות בין משרדי של משרד התיירות. התוכנית צפויה להיות מתוקצבת על ידי משרד התיירות ב-10 מיליון שקל

26.11.2017, 13:27 | תומר הדר

הממשלה אישרה היום (ראשון) את הקמתו של שביל תיירותי להולכי רגל שישתרע לאורכה ולרוחבה של המדינה. השביל מוגדר כשביל "אתגרי ותיירותי שיאפשר הצגה של הגיוון הנופי והתרבותי של הארץ". במסגרת זו יעמוד אמיר הלוי, מנכ"ל משרד התיירות בראש צוות שיכלול את המשרד לפיתוח הנגב, הפריפריה והגליל, קק"ל ורשות הטבע והגנים לצורך גיבוש הצעה לתכנית, שתתוקצב על ידי משרד התיירות בעשרה מיליון שקלים.

שביל ישראל (ארכיון), צילום:  אופיר יעקובי שביל ישראל (ארכיון) | צילום: אופיר יעקובי שביל ישראל (ארכיון), צילום:  אופיר יעקובי

השביל החדש יחלוף בין היתר לצד אתרים היסטוריים וקדושים ויפותח על ידי צוות בחינה בין משרדי של משרד התיירות, שיגיש לממשלה את מסקנותיו תוך 120 ימים. בין היתר צפוי שביל ישראל להתחבר לשביל ישראל לאופניים – אשר קיים כיום.

לדברי שר התיירות יריב לווין: ״ההחלטה להקים שביל תיירות שיעבור לאורכה ולרוחבה של ישראל היא החלטה חשובה על רקע שבירת שיא כל הזמנים בתיירות הנכנסת לישראל והמאמצים להוסיף אטרקציות תיירותיות שישרתו את המבקרים והמטיילים בארץ. השביל יחשוף בפני המטיילים והתיירים את נופיה ואתריה של ישראל, ויביא את המסיירים בו לכל חלקיה, גם לאזורי הפריפריה, ובכך יתרום תרומה כלכלית משמעותית לאזורים אלה”.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות