אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בירור התביעה נגד עסקת בזק-yes תעוכב מחשש לשיבוש ההליך הפלילי צילום: אוראל כהן

פרשת בזק

בירור התביעה נגד עסקת בזק-yes תעוכב מחשש לשיבוש ההליך הפלילי

רשות ני"ע ביקשה לעכב בעוד 4 חודשים את ניהול התביעה הנגזרת שהוגשה נגד שאול אלוביץ' ודירקטורים נוספים בבזק, בעקבות ההליכים הפליליים הנוגעים לחשד לביצוע עבירות מרמה ודיווח סביב העסקה

26.11.2017, 14:38 | תומר גנון וזוהר שחר לוי

שופטת בית המשפט המחוזי בת"א, רות רונן, אישרה את בקשת רשות ני"ע לעכב בעוד ארבעה חודשים את בירור התביעה הנגזרת על אישור עסקת בזק-yes שהוגשה נגד בעל השליטה, שאול אלוביץ', ודירקטורים נוספים, וזאת מחשש לשיבוש והשפעה על ההליך הפלילי.  

קראו עוד בכלכליסט

הליכי האישור והתמורה שקיבל אלוביץ' בעסקה, במסגרתה מכר לבזק בפברואר 2015 את יתרת מניותיו בחברת הלוויין תמורת 1.07 מיליון שקלים, נמצאים בלב החקירה שניהלה הרשות בחשד לביצוע עבירות מרמה ודיווח בבזק. כפי שנחשף לראשונה ב"כלכליסט", הרשות המליצה להעמיד לדין את אלוביץ' על מעורבותו בפרשה. תיק החקירה עבר לאחרונה לפרקליטות לבחינה, עם המלצת הרשות להעמיד לדין חשודים נוספים.  

משרדי yes בכפר סבא, צילום: עמית שעל משרדי yes בכפר סבא | צילום: עמית שעל משרדי yes בכפר סבא, צילום: עמית שעל

את התביעה האזרחית בפרשה הגיש בשנת 2015 גיל אמיד,בעל מניות מיעוט בבזק המיוצג על ידי עוה"ד רונן עדיני ואפי שאשא, בטענה כי העסקה פגעה בבזק ונועדה להיטיב בעיקר עם כיסו של אלוביץ'. עם פתיחת החקירה הפלילית על ידי הרשות בחודש יוני, היא פנתה לבית המשפט וביקשה לעכב את ההליכים לאור החשש שעדויות ומסמכים שיוגשו לבית המשפט יפגעו בחקירה.

"מסירת גרסה והצגת עמדה מטעם הנתבעים", נכתב בהודעת הרשות שהוגשה באמצעות מנהל המחלקה המסחרית בפרקליטות מחוז ת"א, עו"ד ליאב וינבאום, "שעה שהפרקליטות צפויה להידרש בזמן הקרוב לבחינת הראיות שנאספו בחקירה, וייתכן שגם לבקש השלמות חקירה הנוגעות לנתבעים, עלולה להשפיע על המשך ההליך הפלילי ולשבשו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות