אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעקבות ערעור ורידיס: מקורות תקיים מכרז על מתקן ההתפלה באשדוד צילום: אלבטרוס צילומי אוויר

בעקבות ערעור ורידיס: מקורות תקיים מכרז על מתקן ההתפלה באשדוד

חברת המים הממשלתית התכוונה למכור את המתקן לשותפות מנרב-סדיט שהקימה אותו; המכירה הוקפאה לאחר פניית ורידיס לבית המשפט בטענה שמקורות מנסה לחמוק מחובת המכרז

26.11.2017, 18:20 | גולן חזני

חברת המים מקורות נסוגה ממכירת מתקן ההתפלה באשדוד לשותפות מנרב-סדיט שהקימה את המתקן. החברה הודיעה היום (א') לבית משפט המחוזי בת"א כי תקיים מכרז למכירת המתקן.

קראו עוד בכלכליסט

החלטת דירקטוריון קודמת של מקורות הייתה להיענות להצעת שותפות מנרב-סדיט שבנתה את המתקן ולמכור לה אותו ב-100 מיליון שקל.

מתקן ההתפלה באשדוד, צילום: אלבטרוס צילומי אוויר מתקן ההתפלה באשדוד | צילום: אלבטרוס צילומי אוויר מתקן ההתפלה באשדוד, צילום: אלבטרוס צילומי אוויר

על החלטה זו ערערה חברת ורידיס (לשעבר ואוליה) שבבעלות קרן אוק טרי וקרן תש"י, שפנתה לבית המשפט וזה הוציא בספטמבר צו מניעה נגד מכירת המתקן. ורידיס ביקשה צו מניעה לפיו על מקורות והחברה הבת מקורות ייזום להימנע מכל מו"מ או הסכם עם מנרב וסדיט הספרדית בנוגע למכירה שלא באמצעות מכרז של מתקן ההתפלה באשדוד.

ורידיס ציינה בבקשתה שמדובר במקרה חמור וקיצוני שבו חברה ממשלתית, מקורות, מנסה פעם אחר פעם לחמוק מחובת המכרז שחלה עליה, וזאת למרות שהיא כפופה לחוק חובת המכרזים. לדברי ורידיס מדובר במכירת חיסול מהירה על רקע הבוררות המתנהלת בין החברות בנוגע לכשלים במתקן ההתפלה.

לעזרת ורידיס בא מנהל רשות החברות היוצא אורי יוגב שהעביר הוראה למקורות לקיים מכרז. הבוקר הודיעה מקורות כי תקיים מכרז. עדיין לא ברור אם מנרב-סדיט תוכל להשתתף במכרז זה ובאילו תנאים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות