אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משרד הבינוי והשיכון הטיל קנס של 13 מיליון שקל על גיא מונסונגו צילום: מצלמה נסתרת ערוץ 10

משרד הבינוי והשיכון הטיל קנס של 13 מיליון שקל על גיא מונסונגו

יזם הנדל"ן שמואשם גם בעבירות הונאה של מיליוני שקלים, נקנס בגין עבירות על חוק המכר שאותן ביצע החל מ-2016

26.11.2017, 20:02 | אמיתי גזית

משרד הבינוי והשיכון הטיל קנס של 13 מיליון שקל על גיא מונסונגו בגין שורת של עבירות על חוק המכר, שאותן ביצע החל משנת 2016 באמצעות ארבע חברות אשר עמד בראשן.

קראו עוד בכלכליסט

לדברי משרד הבינוי, זה הקנס הגבוה ביותר שהוטל אי פעם בגין עבירות על חוק המכר. העבירות אותן ביצע מונסונגו הן אי דיווח על מכירת הדירות, גביית כספים מרוכשי הדירות מבלי לספק ערבויות על הכספים וכן אי יידוע הקונים בקיומו של חוק המכר.

מונסונגו, צילום: מצלמה נסתרת ערוץ 10 מונסונגו | צילום: מצלמה נסתרת ערוץ 10 מונסונגו, צילום: מצלמה נסתרת ערוץ 10

מונסונגנו נקנס בעקבות תיקון לחוק המכר דירות - הבטחת השקעות של רוכשי דירות, שנכנס לתוקף ב-2008, ומחייב מוכרי דירות חדשות בשורה של צעדים שנועדו להגן על רוכשי הדירות. על פי החוק, המוכר מחויב לדווח לממונה על חוק המכר במשרד הבינוי והשיכון על ביצוע עסקת מכירת הדירה. בנוסף, החוק קובע כי אסור לגבות מעל 7% משווי הדירה מבלי להעניק ערבויות לרוכש הדירה, לרבות ערבות בנקאית או מתן הערת אזהרה על הנכס, וזאת על מנת להבטיח את כספו של הרוכש. כמו כן, על המוכר ליידע את הרוכש בקיומו של חוק המכר, ובכך, למעשה, רוכש הדירה יהיה מודע לזכויותיו. מוכרי דירות שאינם מקיימים את סעיפי החוק צפויים להיקנס בעיצום מינהלי על ידי משרד הבינוי והשיכון.

לפני חודשיים הגישה פרקליטות המדינה לבית המשפט המחוזי בתל אביב כתב אישום כנגד מונסונגו בטענה לעבירות הונאה בהיקף של מיליוני שקלים. מונסונגו, הקורא לעצמו גם חגי שטראוס, נאשם בעבירות רבות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, הונאת נושים, רישום כוזב במסמכי תאגיד, זיוף, הלבנת הון, עבירות מס, שיבוש מהלכי משפט, הפרת הוראה חוקית ועבירות נוספות.

השר גלנט: "מדובר בקפיצת מדרגה בכל הנוגע לטיפול במקרים של עבירות מסוג זה. אנו נחושים למגר את תופעת עבריינות הנדל"ן ולייצר הרתעה. חשוב שהציבור ידע - עברייני חוק המכר מטופלים, לא רק ברמה הפלילית אלא גם בפן המינהלי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות