אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קרן העושר הנורבגית תילחם בעבדות ילדים צילום: בלומברג

קרן העושר הנורבגית תילחם בעבדות ילדים

הקרן שהיא הגדולה מסוגה בעולם גייסה כ־15 חברות, בהן ענקית היוקרה קרינג ו־H&M, כדי לשפר את איכות חייהם של הילדים

26.11.2017, 20:25 | שירות כלכליסט

קרן העושר של נורבגיה, הגדולה מסוגה בעולם, המנהלת נכסים בשווי טריליון דולר, ממשיכה בקו המצפוני שלה. לאחר שמוקדם יותר החודש הביעה עניין לצאת מהשקעותיה בנפט ובגז, היא חשפה גם תוכנית להילחם בתעסוקת ילדים בתעשיית האופנה.

קראו עוד בכלכליסט

בשיתוף עם יוניצ"ף וכמה מחברות האופנה הגדולות בעולם, משיקה הקרן יוזמה לשיפור זכויות ילדים. עד כה הצטרפו ליוזמה כ־15 חברות, עם שווי שוק מצרפי של מעל 244 מיליארד דולר, ביניהן H&M, ענקית מותגי היוקרה קרינג ו־VF שבבעלותה מותגים כמו רנגלר ונורת' פייס. החברות הללו ישתתפו באירוע הראשון של היוזמה, שיתקיים מחר בז'נבה. על פי התוכנית, בשנתיים הקרובות אמורים המשתתפים לחפש דרכים כיצד לשפר את מצוקת הילדים שנאלצים לעתים לעבוד בסדנאות יזע. היוזמה תתמקד גם בתחומים של חינוך, בריאות ותזונה.

"לא נעשה מספיק בעניין", מסרה קרין סמית איהנאצ'ו מהקרן הנורבגית לסוכנות בלומברג. "אנחנו מקווים שנעודד חברות אחרות לשפר את ההתנהלות שלהן, ושתהיה לכך השפעה מתגלגלת". לפי סמית איהנאצ'ו, הקרן השקיעה 44 מיליארד קרונה בחברות הללו, והיא מקווה שחברות נוספות יצטרפו בהמשך.

על פי נתוני ארגון העבודה הבינלאומי, בשנה שעברה עבדו ברחבי העולם 152 מיליון ילדים, המייצגים כמעט אחד מכל עשרה ילדים, כמחציתם בתנאים מסוכנים.

 

סניף H&M בניו דלהי. השקה בז סניף H&M בניו דלהי. השקה בז'נבה | צילום: בלומברג סניף H&M בניו דלהי. השקה בז

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות