אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פסגות לבזק: הבהירו כיצד תגבו חוב מאלוביץ' צילום: אוראל כהן

בלעדי לכלכליסט

פסגות לבזק: הבהירו כיצד תגבו חוב מאלוביץ'

בזק העבירה ליורוקום מקדמה של 119 מיליון שקל לרכישת אחזקותיה ב־yes. כעת חוששים בפסגות שהדירקטוריון - שרבים מאנשיו מקורבים לאלוביץ' - לא יפעל לגביית הכסף

27.11.2017, 07:50 | רחלי בינדמן ואביב גוטר
בית ההשקעות פסגות דורש מחברי דירקטוריון בזק שיבהירו עד סוף החודש כיצד בכוונתם לפעול להחזר מקדמה ששילמה בזק לחברת יורוקום של בעל השליטה שאול אלוביץ'.

קראו עוד בכלכליסט

בזק העבירה ליורוקום מקדמה של 119 מיליון שקל לרכישת אחזקותיה ב־yes. כעת, לאור החובות של אלוביץ' לבנקים והמלצת רשות ניירות ערך להגיש כתב אישום נגדו, בפסגות חוששים שהדירקטוריון - שרבים מאנשיו מקורבים לאלוביץ' - לא יפעל לגביית הכסף. בין אותם מקורבים ניתן למנות את המנכ"לית סטלה הנדלר, שגם נגדה המליצה הרשות להגיש כתב אישום.

שאול אלוביץ שאול אלוביץ' | צילום: אוראל כהן שאול אלוביץ

במכתב, מתייחסים אנשי פסגות לחשיפת "כלכליסט" שלפיה בנק הפועלים ינקוט בהליכים משפטיים לגביית חובותיו מיורוקום. "האם בכוונת החברה לנקוט פעולות כלשהן על מנת להבטיח זכויותיה לקבל התמורה המותנית ו/או סכומים נוספים שיכול ומגיעים לה?", לשון המכתב.

"האם האומדן השווי ההוגן הצפוי שיוחזר מעודף המקדמות עשוי להשתנות? האם התקיימו דיונים בנושאים אלו בדירקטוריון החברה או בוועדותיו? מי הגורמים המטפלים בנושאים אלו והאם קיימים מנגנונים מתאימים בחברה על מנת שנושאים אלו יטופלו באופן שבו ישמרו זכויות בעלי מניות המיעוט ומחזיקי האג"ח?".

בתוך כך, ביום חמישי הקרוב צפויה בזק לפרסם דו"חות כספיים לרבעון השלישי של 2017. להערכת גורמים בשוק התקשורת, החברה צפויה לעדכן בשנית את האומדן לתמורה שהיא מצפה לקבל מיורוקום עבור המקדמה.

ברבעון השני, חתכה החברה את האומדן ב־50% מגובה המקדמה, ל־57 מיליון שקל בלבד. הצפי להנמכת האומדן מבוסס על תחזית מעודכנת של תזרים המזומנים של yes ל־2017, שלפיה yes לא תעמוד ביעדים שהוגדרו כתנאי להעברת כספים נוספים לאלוביץ'.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות