אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שירות הטלוויזיה של פייסבוק: צלילה ספירלית ברייטינג

שירות הטלוויזיה של פייסבוק: צלילה ספירלית ברייטינג

פייסבוק Watch, בה מוצגות סדרות מקור ואחרות, הושקה בספטמבר האחרון. לפי נתונים ראשונים, מדובר בפלופ: הסדרות שחודשו לעונה נוספת חוו ירידה בשיעור הצפייה מעשרות מיליונים למאות אלפים תוך פרקים בודדים

27.11.2017, 12:50 | עומר כביר
התחלה קשה לשירות הסטרימינג של פייסבוק: לפי נתוני הרייטינג, ארבע הסדרות שבחרה הרשת החברתית לחדש לעונה שנייה משכו מספר צופים נמוך של בין מיליונים בודדים למאות אלפים לפרק.

קראו עוד בכלכליסט

פייסבוק חשפה את שירות הסדרות והפקות המקור שלה, Watch, בקיץ האחרון והוא החל לשדר בארה"ב בספטמבר האחרון. הנתונים, שפורסמו באתר ביזנס אינסיידר, מספקים הצצה ראשונה להצלחת התכנים שמשודרים בו.

פייסבוק Watch פייסבוק Watch פייסבוק Watch

הנתונים מציגים מגמה זהה בכל ארבע הסדרות: התחלה חזקה עם מספר צופים של עד עשרות מיליונים בפרק הראשון, ולאחריה צלילה חדה ודכדוך מתמשך למשך שאר העונה. כך, למשל, הסדרה הפופולרית ביותר, Returning the Favor (סדרת ריאלטי שמדי פרק מתגמלת אנשים שפעילים למען שינוי לטובה), משכה 30.2 מיליון איש בפרק הפתיחה. בפרק השני צנח המספר לפחות מ-10 מיליון וברביעי לתחתית של כ-3 מיליון. לאורך שאר העונה זגזגה הסדרה בין 5 מיליון ל-10 מיליון, כשפרק הסיום משך 4.6 מיליון צופים בלבד.

הסדרה בעלת השם האומלל Ball in the Family, סדרה על משפחה של ספורטאים מקצועיים, פתחה את העונה עם 26.3 מיליון צופים וסגרה אותה עם 2.8 מיליון. וזה עוד טוב ביחס לשתי הסדרות האחרות. הקומדיה Loosely Exactly Nicole פתחה עם 13.3 מיליון צופים וכבר בפרק השני צנחה לפחות ממיליון וסגרה את העונה עם 192 אלף צופים. פרק הפתיחה של הקומדיה Strangers משך 8.9 מיליון צופים, בעוד שבפרק הסיום צפו 146 אלף איש בלבד.

זה טבעי שסדרות יאבדו צופים אחרי הסקרנות והעניין שמייצרים פרקי פתיחת העונה, אך צניחה כזו דרמטית – מעשרות מיליונים או מיליונים למיליונים ספורים או רבבות – נחשבת ליוצאת דופן ולא מעוררת יותר מדי ביטחון לגבי תחילת הדרך של השירות. בנוסף, הנתונים מתייחסים רק לסדרות שחודשו. הנחה סבירה היא שהסדרות שלא חודשו סבלו מרייטינג נמוך הרבה יותר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות