אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קנס של 50 אלף שקל ל‏סַפָּר שהשתלט על שלד בורסאי ולא דיווח צילום: shutterstock

קנס של 50 אלף שקל ל‏סַפָּר שהשתלט על שלד בורסאי ולא דיווח

אילן מלכה מחיפה, שהשקיע מאות אלפי שקלים במשך 4 שנים כדי להגיע לאחזקה של 35% בחברת "מטרת המיזוג", יודה ויורשע במסגרת הסדר טיעון בעבירות דיווח

27.11.2017, 15:29 | תומר גנון

אילן מלכה, ‏סַפָּר מחיפה שהשקיע מאות אלפי שקלים כדי להשתלט על השלד הבורסאי "מטרת מיזוג" ולא חשף בפני החברה שהפך לבעל עניין, יורשע בביצוע עבירות דיווח ויוטלו עליו 8 חודשי מאסר על תנאי וקנס של 50 אלף שקלים. כך עולה מכתב אישום ולצדו הסדר טיעון שהפרקליטות הגישה ביום חמישי האחרון לבית המשפט המחוזי בת"א.

חקירת רשות ני"ע סביב העסקאות שביצע מלכה (49), המיוצג על ידי עו"ד מאור ברדיצ'בסקי ממשרד תדמור, לוי ושות',נפתחה לפני שנתיים.  

בורסת תל אביב בורסת תל אביב בורסת תל אביב

על פי כתב האישום שבו יודה מלכה, והוגש על ידי עו"ד נועם רותם ממחלקת ני"ע בפרקליטות, החל מינואר 2011 הוא החל לפעול במניית "מטרת מיזוג". פעילותו כללה בעיקר רכישה של מניות לחשבונות שהיו רשומים על שמו של אביו, על אף שלא הייתה לאב מעורבות ממשית בו. בנובמבר 2011 עלו החזקותיו על 5% מהון החברה והוא הפך לבעל עניין. אף על פי כן הוא לא דיווח לחברה על כך, בניגוד לדין.

בהמשך, ועד לפברואר 2015, הוא המשיך להגדיל את אחזקותיו עד שהגיע לשיעור של למעלה מ-35% מהון המניות של "מטרת מיזוג" שנכנסה בהמשך להליכי פירוק. עם זאת הוא לא דיווח לחברה על כך, וכתוצאה מכך החברה לא דיווחה למשקיעים על השינוי המהותי באחזקות בעלי העניין בה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות