אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
3 הרוגים בפיצוץ ביפו: "המבנה קרס לחלוטין, מכוניות התהפכו" צילום: מוטי קמחי

3 הרוגים בפיצוץ ביפו: "המבנה קרס לחלוטין, מכוניות התהפכו"

פיצוץ אדיר בחנות חומרי בניין בשכונת עג'מי, שנשמע באזורים רבים בת"א, הוביל לקריסה מוחלטת של המבנה ולפגיעה בבנייני מגורים סמוכים. 3 נהרגו ו-5 נפצעו. ההערכה: בלוני גז התפוצצו. "זה נשמע כמו פיגוע", סיפרו עדי ראייה

28.11.2017, 07:57 | ynet

שלושה בני אדם נהרגו וארבעה נפצעו בפיצוץ אדיר הלילה (ג') בחנות לחומרי בניין ברחוב יפת ביפו, פיצוץ שהוביל לקריסתה המוחלטת של החנות. מותם של שני בני אדם נקבע במקום ובבית החולים וולפסון בחולון נקבע מותו של פצוע אנוש שסבל מכוויות בכל חלקי גופו. יחד איתו פונו ארבעה פצועים קל לבית החולים. שלושה נפגעי חרדה טופלו במקום. בעל המקום מסר בלילה את גרסתו למשטרה, שתבדוק בהמשך אם הייתה רשלנות ואם ניתן היה למנוע את האסון.

פיצוץ המבנה ביפו, צילום: איתי בלומנטל פיצוץ המבנה ביפו | צילום: איתי בלומנטל פיצוץ המבנה ביפו, צילום: איתי בלומנטל

הפיצוץ גרם לפגיעה גם כמה בנייני מגורים סמוכים. מפקד מחוז תל אביב, ניצב משה (צ'יקו) אדרי, הגיע לזירת הפיצוץ ומסר כי הכוחות חילצו גופה מהזירה. עוד הוא מסר כי מחקירה ראשונית מדובר בפיצוץ של בלוני גז בחנות, וכי מדובר בנזק "משמעותי וכבד".

החנות ברחוב יפת ממוקמת בין מבני מגורים בשכונת עג'מי. בחנות נמכרו חומרי בניין והיו בה בלוני גז, והכוחות במקום פינו את האזרחים מחשש שהבלונים יתפוצצו. שישה צוותי כיבוי פעלו להשתלט על הלהבות, בהם לוחמי אש מתחנת תל אביב ולוחמי יחידת העלית "להבה" שמוזעקת למקרים מיוחדים. כוח של של יחידת החילוץ וההצלה הארצית של פיקוד העורף, שערך אימון באתר ההרס של מרכזיית בזק ברחוב הרצל הסמוך, וכלבים מיחידת עוקץ הוזעקו לזירה.

פיצוץ המבנה ביפו, צילום: דוברות כבאות והצלה פיצוץ המבנה ביפו | צילום: דוברות כבאות והצלה פיצוץ המבנה ביפו, צילום: דוברות כבאות והצלה

עד ראייה לפיצוץ, עיסא עבד מכפר קאסם שעובד בעיר, סיפר: "הייתי פה. אני קונה בחנות חומרים. פתאום שמענו פיצוץ גדול. מרוב שהוא היה חזק, חשבנו שזה חיסול או פיגוע. פתאום ראינו אש. הגעתי למקום וראיתי את מה שאני רואה עכשיו. זה נראה משהו רציני. נקווה שאין הרוגים. נקווה לטוב".

פיצוץ המבנה ביפו, צילום: מוטי קמחי פיצוץ המבנה ביפו | צילום: מוטי קמחי פיצוץ המבנה ביפו, צילום: מוטי קמחי

ברק כהן שגר באזור סיפר: "עמדתי 100 מטר מאיפה שהתרחש הפיצוץ. שמענו פיצוץ מחריד אני וחבר. רצנו למטה וכולם יצאו מהבניינים ולא הבינו מה קרה. כבלי חשמל נפלו, מכוניות הפוכות. בלגן גדול. תוך דקה הגיע כונן של מד"א ואחרי כמה דקות הגיעו יתר הכוחות. חשבנו בהתחלה שזה פיגוע או משהו פלילי. רגילים לעניין הזה פה".

 

חובש על אופנוע מד"א צבי חמיש סיפר: "במהלך הסריקות, הכבאים הזעיקו אותנו אל מאחורי המבנה, שם שכב גבר כבן 40 מחוסר הכרה שסבל מכוויות קשות בכל חלקי גופו ופגיעות הדף. בסיוע צוות טיפול נמרץ העלנו אותו לאמבולנס ושם העניקו לו טיפול רפואי מציל חיים".

פראמדיק מד"א מאיר ולדר סיפר: "ראינו רכב שנסע על הכביש בזמן הפיצוץ ונפגע. בתוך הרכב ישבו שני צעירים וחילצנו אותם מהרכב כשהם בהכרה מלאה עם פציעות בגפיים. הענקנו להם טיפול רפואי ופינינו אותם לבית החולים".

המשטרה סגרה היום לתנועה את רחוב יפת בקטע שבין רחוב יהודה מרגוזה לכיוון דרום עד רחוב שבטי ישראל. בנוסף, שוטרי התנועה יבצעו סגירות נוספות על הציר מצומת גולדמן-קוייפמן לכיוון רחוב יפת. שוטרי התנועה יהיו פרוסים לאורך ציר שדרות ירושלים יפו ויכוונו את התנועה. המשטרה המליצה להימנע מלהגיע לרחוב יפת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות