אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אופטימיות בבורסה: ת"א 35 עלה ב-0.8%, הבנקים קפצו ב-2.5% צילום: אוראל כהן

אופטימיות בבורסה: ת"א 35 עלה ב-0.8%, הבנקים קפצו ב-2.5%

מזרחי טפחות רכש את השליטה באגוד - מניית מזרחי עלתה ב-2.7%; הפועלים דיווח על ירידה חדה ברווח הרבעוני - המניה עלתה ב-2.1%. לאומי בלט בזינוק של 3.4%

28.11.2017, 17:35 | כתבי שוק ההון
דיווח שוטף מהבורסה בת"א: העדכונים החשובים, המניות הבולטות, אגרות החוב, ועדכוני האנליסטים

ת"א 35 ת"א 125 בנקים-5 טכנולוגיה ביומד נפט וגז נדל"ן

17:35 - נעילה בבורסה - מדד ת"א 35 עלה ב-0.8%, ת"א 125 טיפס ב-0.6% ומדד הבנקים בלט בעלייה של 2.5%.

עוד לפני נעילת המסחר שותפות הגז והנפט, הזדמנות ישראלית, פרסמה את הדוחות הכספיים שלה לרבעון השלישי של 2017 ולפיהן החלה להפיק נפט משתי הבארות שאליהן נכנסה לאחרונה בארה"ב. השותפות דיווחה כי מתחילת שלב ההפקה ועד למועד פרסום הדו"ח הופקו כ-10,000 חביות נפט. המניה הגיבה בעלייה בבורסת תל אביב במחזור מסחר לא גבוה. חלקה של הזדמנות במקבץ הרישיונות בהתאם לדיווחי השותפות הינו כ-61%.

16:00 - המדדים המובילים ממשיכים להיסחר בעליות. מניית טבעומניות הבנקים מובילות את העליות - לאומי, מזרחי ופועלים.

הפגנה של עובדי בנק אגוד שמתנגדים למיזוג עם מזרחי טפחות הפגנה של עובדי בנק אגוד שמתנגדים למיזוג עם מזרחי טפחות הפגנה של עובדי בנק אגוד שמתנגדים למיזוג עם מזרחי טפחות

 

15:00 - אייל דבי, מנהל מחקר מניות ישראליות בלאומי שוקי הון, מתייחס לדוחות הפניקס: הפניקס ממשיכה להציג את הביצועים המרשימים ביותר בתעשייה (מבין 5 חברות הביטוח הגדולות), כאשר מכפיל ההון בו נסחרת המניה זהה לממוצע - זו תופעה תמוהה. גם אם נביא בחשבון את הלחץ המופעל על בעלת השליטה למכור את החברה, אנחנו מתקשים לראות בכך סיבה מספיקה להצדקת מחירה המכווץ של המניה".

אייל לפידות מנכ"ל הפניקס, צילום: שאול גולן אייל לפידות מנכ"ל הפניקס | צילום: שאול גולן אייל לפידות מנכ"ל הפניקס, צילום: שאול גולן

14:20 - סטיבן טפר אנליסט פארמה וביומד באי.בי.אי מתייחס למבנה הארגוני החדש של טבע: "הנקודה המשמעותית שאפשר להוציא מההודעה היא שטבע יורדת מהאסטרטגיה של חברה דו-ראשית שכולל ראש אינובטיבי וראש גנרי. לגבי האסטרטגיה החדשה נצטרך להמתין עד אמצע דצמבר, כאשר בשלב זה לא ברור מה יהיה גורלו של הפעילות בתחום התרופות ייחודיות-אינובטיביות. כפי הנראה בטווח הקצר יהיה קיצוץ משמעותי במו"פ האינובטיבי אך לא ברור האם המנכ"ל קור שולץ מתכנן לשמור או להוציא למכירה את המוצרים הייחודיים הקיימים (כמו אוסטדו, פרמונוזמאב והמשאפים)". מניית טבע עולה במקביל ב-4.5%.

 

13:20 - חברת קולפלנט הודיעה על הסכם ראשון ביוון ועל קבלת הזמנה נוספת לדיו ביולוגי למטרת הדפסת איברים. החברה חתמה על הסכם עם מפיץ לשיווק המוצר VergenixFG ביוון ובקפריסין. ההסכם הוא בלעדי, לתקופה של שלוש שנים, עם אפשרות להארכה. במסגרת תנאי ההסכם התחייב המפיץ לבצע ההזמנה ראשונה עבור המוצר במועד החתימה, בהיקף שאינו מהותי לחברה. המפיץ הינו חברה מסחרית יוונית גדולה עם פעילות בתחום המוצרים הרפואיים. מניית קולפלנט קופצת ב-12% במהלך המסחר.

קולפלנט קולפלנט קולפלנט

 

12:10 - חברת הנדל"ן GFI, שבשליטת אלן גרוס, דיווחה על תוצאות הרבעון השלישי: ההכנסות עלו בכ-56% לכ-20.4 מיליון דולר. ה-NOI ברבעון טיפס בכ-51.6% לכ-11.1 מיליון דולר. ה-FFO זינק בכ-30% לכ-3.9 מיליון דולר. הרווח הנקי טיפס ברבעון לכ-12.7 מיליון דולר.

 

11:20 - תגובת אלון גלזר, סמנכ"ל מחקר בלידר שוקי הון לדוחות בנק הפועלים: "הבנק מציג ברבעונים האחרונים תוצאות טובות ויציבות, כאשר הליכי ההתייעלות שהבנק בצע בשנים האחרונות ביחד עם טיוב תיק האשראי באים לידי ביטוי. אנו מניחים כי הבנק צפוי להמשיך להציג תשואה על ההון של כ- 9% - 10%, כאשר במכפיל הון של מתחת ל- 0.9 פועלים נסחר מתחת לשוויו הכלכלי וזול ביחס לסקטור".

10:25 - רמי לויחתמה את הרבעון השלישי של השנה עם עליה של 3.21% במכירות שהסתכמו ב-1.28 מיליארד שקל. יחד עם זאת, הצמיחה גבתה מלוי מחיר במכירות החנויות הזהות שרשמו ירידה של 4.05% ביחס לתקופה המקבילה אשתקד. למרות הירידה במכירות, הרווח הגולמי של הרשת עלה ב-5.4% והסתכם ב-285.4 מיליון שקל. בעקבות עליית הרווח הגולמיי לצד ירידה במכירות, עלתה הרווחיות התפעולית של רמי לוי ל-22.9% מהמכירות. העלייה בשיעור הרווח הגולמי, הוסברה בשיפור בתנאי הסחר וכן מהעלייה במכירות מוצרי המותג הפרטי.

רמי לוי רמי לוי רמי לוי

 

09:45 - המסחר בבורסת ת"א נפתח ביציבות: בנק אגוד בולט עם עלייה של 3% במחזור גדול. מזרחי עולה ב-1%, הפועלים מוסיף 0.7%. טבע מזנקת ב-2.5%.

09:00 - נחתמה עסקת המיזוג: מזרחי טפחות רוכש את בנק אגוד לפי שווי של 1.4 מיליארד שקל. הבנק השלישי בגודלו בישראל ממזג לתוכו את הבנק השישי בגודלו. עובדי אגוד מתנגדים למהלך ויפגינו נגדו הבוקר. לפי ההסכם, העסקה תתבצע באמצעות חילופי מניות.

08:30 - בנק הפועלים: הרווח הנקי נחתך ב-32% ברבעון השלישי בגין החקירות בארה"ב וסגירת הפעילות בשווייץ. הרווח של הבנק הסתכם ב-469 מיליון שקל. בנטרול ההפרשות הרווח הסתכם ב-861 מיליון שקל; הבנק יחלק דיבידנד של 188 מיליון שקל

07:25 - הבורסה בתל אביב תפתח את יומו השלישי של שבוע המסחר על רקע המגמה המעורבת שנרשמה בבורסות המובילות בוול סטריט אמש. בנק הפועלים, שפרסם בשבוע שעבר אזהרת רווח, יפרסם לפני פתיחת המסחר את הדוח הכספי לרבעון השלישי של שנת 2017. אתמול, ירדה מניית הבנק ב-2.4% במהלך המסחר.

אתמול, הבורסה ננעלה בירידות שערים כאשר מדד ת"א 35 וגם מדד ת"א 125 ירדו ב-0.3%. למרות המגמה השלילית, טבע בלטה לחיוב עם עלייה של 3.7% לאחר שהודיעה על מבנה ארגוני חדש. גם מניות קבוצת אלוביץ' בלטו לחיוב על רקע הדיווחים כי קרנות השקעה מביעות עניין ברכישת בזק - מניית בזק זינקה ב-4.8% במחזור הגבוה בבורסה, 86 מיליון שקל. בי-קום קפצה ב-7% ואינטרנט זהב ב-12%. כלל ביטוח נחתכה ב-4% לאחר הדוחות.  

כותרות הבוקר:

 

- בעל מניות בלפידות תוקף: "חשש שלוקסנבורג עשה שימוש במידע פנים לרווח אישי". לטענת בעל המניות ארנון אפשטיין, "רכישת מניות איי.די.או על ידי לפידות היתה בניגוד לתקנון הבורסה. יעקב לוקסנבורג ערבב בין הציבורי לפרטי. 

- האג"ח מת"א ישחררו מגייסים מפתח תקווה וקליפורניה מחוב. שתי חברות נדל"ן, הרץ האמריקאית ואינטרגרין הישראלית, הגישו אתמול תשקיף לקראת גיוס חוב. בעוד מבנה החברה מארה"ב מורכב, החברה מפתח תקווה כוללת רק שלושה נכסים, אבל לשתיהן מרכיב משותף בגיוס: שחרור בעלים מהלוואות וערבויות.

- איל וולדמן יוצא לקרב מול המשקיעה החדשה: "אני במלאנוקס כמעט 20 שנה ואשאר גם ב־20 הבאות". מייסד ומנכ"ל מלאנוקס לא נרתע מהאיומים של קרן סטארבורד להחלפת הדירקטוריון והנהלת החברה - ומכריז בגאווה כי "תהיה מלחמה ואנחנו ננצח". את חוסר הצמיחה בשנה האחרונה הוא מייחס ל"פספוס" – ומאמין שלא רחוק היום שהחברה תגיע להכנסות של מיליארד דולר בשנה.

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות