אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

ועדי העובדים בבנק אגוד ישביתו גם מחר את פעילות הסניפים

עובדי הבנק שהכריזו על סכסוך עבודה כבר בחודש אוגוסט מעלים הילוך ופתחו בשביתה מלאה הבוקר; במקביל העובדים הפגינו מול משרדיה של ליאורה עופר, הנמנית על גרעין השליטה של מזרחי טפחות: "לא ניתן ל-1,200 עובדים ללכת הביתה"

28.11.2017, 16:13 | רעות שפיגלמן
על רקע אישור מתווה מיזוג בנק אגוד לבנק מזרחי, השביתו היום (ג') ועדי העובדים בבנק אגוד את 36 הסניפים של הבנק משעה 10:00 בבוקר. בכוונת העובדים להמשיך בשביתה גם מחר. ועדי העובדים בבנק הודיעו כי מחר בערב יחליטו על המשך הצעדים.  

קראו עוד בכלכליסט

במקביל, עובדי בנק אגוד מפגינים מול משרדיה של ליאורה עופר שנמנית על גרעין השליטה במזרחי טפחות. בהפגנה משתתף גם פרופ׳ ירון זליכה המלווה את עובדי הבנק במאבקם.

שאלות ותשובות כל מה שצריך לדעת על מיזוג בנק מזרחי טפחות ואגוד במה תלוי המיזוג ומתי יבוצע בפועל, מה יקרה אם העסקה לא תאושר, מתי צפויים לקוחות אגוד לקבל שירות ממזרחי טפחות ועוד רעות שפיגלמן, 5 תגובותלכתבה המלאה

ההפגנה מול משרדי מליסרון שבשליטת ליאורה עופר, קרדיט: יח"צ, ועד בנק אגוד ההפגנה מול משרדי מליסרון שבשליטת ליאורה עופר | קרדיט: יח"צ, ועד בנק אגוד ההפגנה מול משרדי מליסרון שבשליטת ליאורה עופר, קרדיט: יח"צ, ועד בנק אגוד

באגוד מוכרז סכסוך עבודה מחודש אוגוסט האחרון על רקע המיזוג. עד כה מימשו העובדים את הסכסוך באמצעות עיצומים שנקטו שבאו לידי ביטוי בחוסר שיתוף פעולה עם הדירקטוריון וההנהלה בהעברת חומרים ונתונים לשם המיזוג, כמו גם שביתה של יום אחד לפני כחודש.

סניף של בנק אגוד (ארכיון) סניף של בנק אגוד (ארכיון) סניף של בנק אגוד (ארכיון)

"המיזוג הזה הוא רע לעובדים, רע לציבור הרחב ומשרת רק את האינטרסים של קבוצות הטייקונים הכי חזקות במשק ששולטות בכסף של הציבור. אנחנו נבהיר היום לקבוצת עופר ולבנק ישראל: אנחנו לא ניתן ל-1,200 עובדים ללכת הביתה", נמסר מוועדי העובדים בבנק.

ח"כ הכנסת סתיו שפיר (המחנה הציוני) השתתפה בהפגנה ואמרה: "במקום לדאוג לאזרחי ישראל ולמשפחות עובדות, המדינה מעדיפה לשרת את הטייקונים, בלי בושה. העסקה של משפחת עופר תפגע ב-1,200 משפחות העובדים ומעבר לכך, תיתן עוד מכה קשה לתחרותיות במשק הישראלי. מאז המחאה החברתית הממשלה הבטיחה אינספור פעמים להגביר את התחרות ולהוריד מחירים, אבל המעשים הולכים בכיוון ההפוך, ואסור לנו לתת לזה להימשך. אני מבטיחה שנמשיך להיאבק לצד אזרחי ישראל ולצד העובדים ולדאוג לעצור את החרפה הזו".

 

מהנהלת בנק אגוד נמסר: "בעקבות הודעת בעלי השליטה, הכריזו ארגוני העובדים בבנק אגוד על צעדים ארגוניים. הנהלת הבנק פועלת למזעור הפגיעה בלקוחות ועושה את המיטב על מנת לחזור לפעילות מלאה בהקדם האפשרי ולהמשיך במתן שירות בנקאי מקצועי, איכותי ואמין לקהל לקוחות הבנק. הבנק רואה את טובת לקוחותיו לנגד עיניו וימשיך לפעול למתן מענה לצרכיהם הבנקאיים, כפי שעשה עד כה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

13 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

11.
עובדי יחידת המחשב יכולים לעבור לביטוח לאומי ולהסב את התוכנה שלו
מכיון שלבנק מזרחי כבר יש יחידת מחשב משלו, ולא יהיו כפילויות, מפני שזה ארגון שרוצה להרויח כמה שיותר, אז הצעה שלי היא להעביר את מתכנתי בנק איגוד ליחידת המחשב הכושלת של הביטוח הלאומי ושיקחו על עצמם את הסבת מערכות ביטוח לאומי לסביבה מודרנית, ברור לכל שיחידת מחשב שתחזקה ותכנתה מודולים של בנקאות תוכל להתמודד עם הסבת כל המודולים של ביטוח לאומי, וכך לפחות עובדי יחידת המשב לא יהיו מובטלים.
ישראלי  |  29.11.17
9.
שיהיה להם בהצלחה, עם ישראל מאחוריהם
כנראה שיש משמעות לטוקבק הזה שישפיע על מהלך העניינים עם עובדי אגוד. וועד העובדים צריך להוציא "צו אל תעשה" מבית משפט. בנוסף הוועד צריך להוציא צו איסור דיספוזיציה לבעלי המניות בטענה של פגיעה במעמד העובדים. במקביל הוועד צריך לגבש מכז להצעות רכש מטעמו כלפי בנקים שעובדים מחוץ לישראל. זו הדרך היחידה ליצור תחרות אמיתית במשק הבנקים בישראל. הצעת הרכש תחזק את מעמד העובדים בישראל ותחזק את עקרון התחרות. טיעון נוסף יהיה פגיעה בתחרות במשק הישראלי בעקבות המיזוג בין מזרחי לאגוד. טיעון נוסף יהיה כלפי האישור שנותנת הרשות להגבלים עסקיים, בכך שהיא מונעת הינהרנטית תחרות בין הבנקים.
האם תהיה תחרות?  |  28.11.17
לכל התגובות