אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
העובדים מאיימים: נשבית את נתב"ג בשבת צילום: שאטרסטוק

העובדים מאיימים: נשבית את נתב"ג בשבת

עובדי רשות שדות התעופה מאיימים בשביתה בגלל דיונים על סיפוח שטחי נתב"ג לרשויות מקומיות סמוכות; ועד העובדים: "האצת פעילות הוועדה לשינוי גבולות - ניסיון לבצע מחטף פוליטי"

28.11.2017, 13:59 | תומר הדר

עובדי רשות שדות התעופה מאיימים להשבית את נתב"ג מכניסת השבת הקרובה ועד צאתה. הסיבה: סכסוך על קרקעות.

קראו עוד בכלכליסט

בימים אלה ממש נידון בוועדה לשינוי גבולות תהליך במסגרתו דורשות מספר רשויות מקומיות ששטחי נתב"ג יסופחו לשטחן, זאת בעוד שנתב"ג נחשב כיום לשטח עצמאי - מסיבות תעופתיות.

לפי ועד העובדים: "האצת פעילות הוועדה היא ניסיון לבצע מחטף פוליטי בשנת בחירות ברשויות המקומיות, ולהקדים את התהליך המשפטי. קיום הדיונים בוועדת משרד הפנים צריך להיות רק לאחר הדיון המשפטי בעליון".

נמל התעופה בן גוריון, צילום: שאטרסטוק נמל התעופה בן גוריון | צילום: שאטרסטוק נמל התעופה בן גוריון, צילום: שאטרסטוק

מהלך זה עליו הכריזו עובדי רשות שדות התעופה, מתקיים לאחר שרשות שדות התעופה עתרה לבג"ץ נגד שר הפנים אריה דרעי ונגד הוועדה לשינויי גבולות שמונתה על ידו במטרה לשנות את מעמדו המוניציפאלי של נמל התעופה בן גוריון.

הקמת הוועדה, נטען בעתירה, היא ניסיון נוסף של השלטון המקומי לנגוס בהכנסות נתב"ג כדי לכסות את גירעונותיהן של רשויות מקומיות.

בהמשך להודעת ועד רשות שדות התעופה, מההסתדרות נמסר כי "חששותיהם של העובדים מפני ההשלכות שעלולות לפגוע באיתנות הכלכלית של הרשות הם מובנים, וההסתדרות פועלת מול כל הגורמים על מנת למצוא פתרון הולם ומוסכם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות