אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המילון המקוון הגדול בעולם בחר במילת השנה ל-2017 - משת"פ צילום: SNL

המילון המקוון הגדול בעולם בחר במילת השנה ל-2017 - משת"פ

המילה complicit זכתה בתואר, הודות בין השאר למערכון ששודר בסטרדיי נייט לייב שבו השחקנית סקרלט ג'והנסון גילמה את איוונקה טראמפ בפרסומת כוזבת לבושם חדש של הבת הראשונה

28.11.2017, 16:49 | שירות כלכליסט

2017 מתקרבת לסיומה ואתרי האינטרנט השונים כבר מתחילים להכין את הסיכומים. אחד האתרים הראשונים שמפרסם את המסקנות הוא אתר המילונים Dictionary.com שהכריז על מילת השנה שלו. האתר הכריז כי complicit, כלומר משת"פ היא מילת השנה ב-2017, הודות בין השאר למערכון בסטרדיי נייט לייב שבו השחקנית סקרלט ג'והנסון גילמה את איוונקה טראמפ.

במילון מגדירים את המילה כ"בחירה להיות מעורבים בפעולה לא חוקית או מפוקפקת" ו"מעורבות במעשה עבירה".

סקרלט ג סקרלט ג'והנסן בפרסומת לבושם | צילום: SNL סקרלט ג

המילה עלתה לראשונה לכותרות במרץ, אז שידרו בתכנית הסאטירה סטרדיי נייט לייב פרסומת כוזבת לבושם חדש של הבת הראשונה בשם complicit. ג'והנסון שיחקה את איוונקה. הסיסמה הייתה "הבושם לאישה שיכולה לעצור את כל זה, אבל לא עושה את זה".

המילה נשארה בכותרות גם חודש לאחר מכן אז טענה איוונקה בראיון ל-CBS: "אני לא יודעת מה הפירוש של המילה להיות משת"פית". איוונקה המשמשת כיועצת בכירה לאביה הנשיא, ניסתה להגן על עצמה ואמרה: "אני מקווה שההיסטוריה תוכיח שעשיתי עבודה טובה, וחשוב מכך שהממשל של אבי הוא ההצלחה שאני יודעת שהוא".

באוקטובר זכתה המילה להתעניינות נוספת לאחר שהסנטור ג'ף פלייק, הנחשב למתנגד בולט של טראמפ התפטר מהסנאט בהצהרה הבאה: "איני מוכן להיות משת"פ או לשבת בדממה" מול הכהונה של טראמפ.

סקרלט ג סקרלט ג'והנסן בתפקיד איוונקה | צילום: SNL סקרלט ג

מלבד ההקשרים הפוליטיים, complicit עלתה לאחרונה שוב בהקשר של פרשת ההטרדות המיניות בהוליווד, והשאלה אם אנשים ידעו על המעשים של המפיק הארווי ויינשטיין ושתקו או שיתפו פעולה.

למילה complicit אמנם אין קונוטציה חיובית במיוחד, אך היא מהווה שיפור משנה שעברה, אז מילת השנה של Dictionary.com הייתה קסנופוביה. בדומה, מילון קולינס הכתיר בשנה שעברה את פייק ניוז כמילת השנה, בעוד שבמילון מרים וובסטר הסתפקו בשם התואר "סוריאליסטי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות