אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אייאקס תשתף פעולה עם קבוצתו הסינית של ערן זהבי צילום: טוויטר של אייאקס

אייאקס תשתף פעולה עם קבוצתו הסינית של ערן זהבי

אייאקס ומועדון הכדורגל הסיני גוואנגז'ו R&F חתמו על הסכם שותפות ל-5 שנים. בעזרתה של אייאקס מקווים בקבוצה הסינית להקים את אקדמיית הנוער הטובה ביותר בסין. העסקה היא בשווי מיליוני יורו

28.11.2017, 18:06 | שירות כלכליסט
אייאקס ומועדון הכדורגל הסיני גואנגג'ואו R&F חתמו על הסכם שותפות לחמש שנים. בעזרתה של אייאקס מקווים בקבוצה הסינית להקים את אקדמיית הנוער הטובה ביותר בסין. העסקה היא בשווי מיליוני יורו שיעברו לאורך חמש השנים. לשתי הקבוצות יש את האפשרות להאריך את החוזה בחמש שנים נוספות אם יהיו מרוצות מהתוצאות.

קראו עוד בכלכליסט

מימין: אדווין ואן דר סאר, מנכ"ל אייאקס עם בכיר מגוואנגז מימין: אדווין ואן דר סאר, מנכ"ל אייאקס עם בכיר מגוואנגז'ו | צילום: טוויטר של אייאקס מימין: אדווין ואן דר סאר, מנכ"ל אייאקס עם בכיר מגוואנגז

באמצעות אקדמיית האימון של אייאקס (ACA), בקבוצה ההולנדית מתכוונים לחלוק את הידע שלהם בפיתוח אקדמיית נוער ברמה העולמית.

לפיכך, במועדון מקווים להשיג שותפויות דומות ביבשות נוספות. בשנה האחרונה האקדמיה פיתחה תכניות ופרויקטים וכעת יש לה את ההזדמנות לעצב לגמרי את אקדמיית הנוער של גואנגג'ואו. זה כולל את כל האספקטים של אקדמיית נוער, כמו סקאוטינג, פיתוח כישרונות ותמיכה בכל המחלקות.

בראש צוות האימון של אייאקס בסין יעמוד אד אנגלקס שישמש כמנהל הטכני. הוא ילווה במאמנים נוספים מאייאקס, כל אחד מהם עם תחום התמחות שונה. הם ישתפו את הצוות והשחקנים הסינים בפילוסופיה של המועדון.

"אייאקס היא מועדון עם היסטוריה עשירה ותארים, ובבעלותה אקדמיית הנוער הטובה בעולם", מסר ניקי וונג, סגן נשיא מועדון הכדורגל גואנגג'ואו. "אנחנו מועדון צעיר, אבל אנחנו מאמינים שאנחנו חולקים פילוסופיה דומה לאייאקס, בכל הקשור לדרך שבה משחקים כדורגל, הגישה כלפי פיתוח צעירים. אנחנו באמת מאמינים בשותפות פורה".

אדווין ואן דר סאר, מנכ"ל אייאקס: "זה טוב עבור אייאקס לחבור לגואנגג'ואו. בשנים האחרונות, היינו פעילים בשוק האסייתי. הנוער הוא נכס הליבה של המועדון שלנו, ואנחנו שמחים שאנחנו יכולים למנף את הידע שלנו עם שותפה בינלאומית כמו גואנגג'ואו. זה ידוע שעבור מועדון כמו אייאקס, קשה לצמוח בתעשיית הכדורגל האירופית הנוכחית. עם יוזמות כמו ACA אנחנו יוצרים הזדמנויות חלופיות להתקדמות".

גואנגג'ואו משחקת בסופר ליגה הסינית. הקבוצה סיימה העונה במקום החמישי בטבלה, ומאמן אותה דרגאן סטוקוביץ' הסרבי. הכוכב שלה הוא ערן זהבי הישראלי. המועדון הוקם ב-2011 על ידי חברת הנדל"ן הסינית R&F.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות