אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
4 חודשים אחרי מינויו - טים קרנקו התפטר מתפקיד מנכ"ל ויליפוד

4 חודשים אחרי מינויו - טים קרנקו התפטר מתפקיד מנכ"ל ויליפוד

ל"כלכליסט" נודע כי האחים צביקה ויוסי ויליגר מנהלים מגעים מתקדמים עם מיכאל לובושיץ, סמנכ"ל הסחר של שסטוביץ, אותו הם מבקשים למנות לתפקיד

28.11.2017, 20:30 | נורית קדוש

4 חודשים בלבד לאחר שמונה, התפטר טים קרנקו מתפקידו כמנכ"ל יבואנית המזון ויליפוד. ל"כלכליסט" נודע כי האחים ויליגר מנהלים מגעים מתקדמים עם מיכאל לובושיץ, סמנכ"ל הסחר של שסטוביץ, אותו הם מבקשים למנות לתפקיד.

קראו עוד בכלכליסט

קרנקו הובא לויליפוד בחודש יולי על ידי האחים צביקה ויוסי ויליגר, שחזרו באותם ימים לחברה ופיטרו את המנכ"ל הקודם אירם גרייבר. כזכור, בחודש יוני, שבו האחים ויליגר לשליטה בויליפוד שייסדו ומכרו פעמיים לאורך השנים. עם שובם, פיטרו האחים ויליגר את גרייבר שמתח ביקורת חריפה על התנהלותם העסקית. עם עזיבת גרייבר, התפטרו בכירים נוספים ובהם סמנכ"ל הסחר, סמנכ"ל הייבוא, סמנכ"לית השיווק, החשב ועוד.

טים קרנקו טים קרנקו טים קרנקו

זאת ועוד, חודשיים לאחר פיטורי גרייבר ומינוי קרנקו, הודיעה מחלבת ארלה הדנית לוילי פוד על הפסקת הסכם ההפצה של מוצריה החל מעוד חודש. על פי דוחות החברה לסיכום 2016, עמדו מכירות מוצרי מחלבת ארלה בישראל על 13% ממכירות ויליפוד והסתכמו ב-38 מיליון שקל. מדובר בעלייה של 12% ביחס למכירות מוצרי המחלבה ב-2015. העלייה במכירות מוצרי ארלה ב-2016 נרשמה, על אף שויליפוד רשמה באותה שנה ירידה של 6% בסך מכירותיה ביחס ל-2015.

את הרבעון השלישי השנה חתמה וילי פוד עם עלייה של 13.4% במכירות שהסתכמו ב-80 מיליון שקל. העלייה נרשמה בעיקר על רקע שביתה ממושכת של משרד הבריאות בתקופה המקבילה אשתקד, אשר הביאה לאבדן מכר של כ- 6 מיליון שקל.ירידה בשיעור הרווח הגולמי ברבעון ל- 21.6% הוסברה בירידה במחירי המכירה תוך מתן הנחות גבוהות יותר ללקוחות. ירידה בהוצאות מכירה, שיווק, הנהלה וכלליות הובילה לעלייה ברווח וברווחיות התפעולית ואת הרבעון חתמה ויליפוד עם 8.3 מיליון שקל רווח נקי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות