אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דירוג האופק בסכנה: סיריוס משלמת מחיר על עסקת הפניקס צילום: שאול גולן

דירוג האופק בסכנה: סיריוס משלמת מחיר על עסקת הפניקס

חברת הדירוג A.M Best בוחנת מחדש את דירוג החוב של קבוצת סיריוס, על רקע ההסכם בינה לבין דלק לרכישת השליטה בחברת הביטוח הישראלית

29.11.2017, 10:48 | רחלי בינדמן
חברת הדירוג A.M Best בוחנת מחדש את דירוג החוב של קבוצת סיריוס, הרוכשת הפוטנציאלית של הפניקס, עם השלכות שליליות על הדירוג ארוך הטווח שלה, על רקע ההסכם בינה לבין דלק לרכישת השליטה בחברת הביטוח הישראלית.

קראו עוד בכלכליסט

כיום מדורגת סיריוס ברמת BBB. בנוסף נבחן הדירוג של החברות־הבנות בקבוצה, הפועלות בשווקים שונים ומדורגות ברמה A.

הבחינה מתבצעת על רקע הודעת סיריוס על מימוש האופציה לרכישת אחזקות קבוצת דלק (47.35%) בהפניקס תמורת 2.3 מיליארד שקל. זאת בהמשך להסכמות קודמות לרכישת 4.9% מהמניות תמורת 208 מיליון שקל. אם העסקה אכן תצא לפועל — והיא תלויה בקבלת היתר שליטה מהממונה על הביטוח דורית סלינגר — תחזיק סיריוס ב־52.25% ממניות הפניקס.

מנכ"ל הפניקס אייל לפידות, צילום: אביגיל עוזי מנכ"ל הפניקס אייל לפידות | צילום: אביגיל עוזי מנכ"ל הפניקס אייל לפידות, צילום: אביגיל עוזי

חברת הדירוג הביעה חשש שהעסקה תיצור סיכון סיסטמי לסיריוס, בגלל גודל החברה הנרכשת, ותהיה בבחינת שינוי בכיוון האסטרטגי של החברה האמריקאית. A.M Best טוענת עוד כי כדי שהסינרגיה בין סיריוס והפניקס תצליח, חשוב לשמור על אנשי המפתח. ככל הנראה מכוונת חברת הדירוג למנכ"ל הפניקס אייל לפידות ולמנהל מערך ההשקעות רועי יקיר.

בחברת הדירוג מביעים גם חשש מכך שהעסקה עלולה לייצר לחץ על המאזן של סיריוס אם תתקשה לממן את הרכישה כמתוכנן תוך שימוש באמצעים עצמיים תוך גיוס הון ממשקיעים חדשים ובתמיכת הבעלים הסיניים של סיריוס — קבוצת צ'יינה מינשנג.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות