אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שיכון ובינוי: תזרים שלילי של כ-800 מיליון שקל מתחילת השנה, הרווח הנקי צנח ב-60% ברבעון צילום: יח"צ

שיכון ובינוי: תזרים שלילי של כ-800 מיליון שקל מתחילת השנה, הרווח הנקי צנח ב-60% ברבעון

בין הסיבות לתזרים השלילי - עיכוב בתשלומים מפרויקט הרכבת הקלה בתל אביב; החברה קיבלה הודעות זכייה בגין פרויקטים קבלניים נוספים בהיקף של כ-2.6 מיליארד שקל, אשר טרם נוספו לצבר העבודות

29.11.2017, 17:04 | אלי שמעוני

חברת התשתיות, הבנייה והנדל"ן שיכון ובינוירשמה ברבעון תזרים מזומנים שלילי מפעילות שוטפת בהיקף של 192 מיליון. בכך מסתכם התזרים השלילי של החברה ב-811 מיליון שקל מתחילת 2017. הסיבה לתזרים השלילי עיכוב בתשלומים מצד נת"ע (הרכבת הקלה) ופרויקט בקולומביה, וכן פרויקט אשלים שדורש מזומנים רבים.

קראו עוד בכלכליסט

הרווח הנקי ברבעון צנח ב-60% ל-51.9 מיליון שקל. מה שהשפיע על תוצאות החברה הוא עיכוב בפרויקטים. שיכון ובינוי צופה עיכוב בפרויקט כביש האגרה בקולומביה, וכתוצאה מכך לא הכירה ברווח ממנו ברבעון.

צבר העבודות של החברה עמד לסוף הרבעון על כ-13.3 מיליארד שקל, מהם כ-10.7 מיליארד שקל בתחום הקבלנות. החברה קיבלה הודעות זכייה בגין פרויקטים קבלניים נוספים בהיקף של כ-2.6 מיליארד שקל, אשר טרם נוספו לצבר העבודות, ובהם שדה תעופה באוגנדה בכ-300 מיליון דולר, פרויקט נוסף לביצוע עבודות הנדסיות למשרד הביטחון (מכשול בדרום) בהיקף כ-640 מיליון שקל, פרויקט באתיופיה ב-120 מיליון דולר, ופרויקט בטנזניה ב-50 מיליון דולר.

בנוסף דיווחה סולל בונה, זרוע הקבלנות בישראל של שיכון ובינוי, על רכישת חברת מנורה הפועלת בתחום המערכות כבר 65 שנה. מנורה עוסקת בביצוע, הקמה ותחזוקה של מערכות תאורה, מחסומי רכבת, תנועה ורמזורים בצמתים, חשמל, אוורור, מיזוג אוויר ואינסטלציה.

שרי אריסון, צילום: יח"צ שרי אריסון | צילום: יח"צ שרי אריסון, צילום: יח"צ

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות