אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עליבאבא רוכשת את Visualead הישראלית צילום: Youtube

אקזיט

עליבאבא רוכשת את Visualead הישראלית

סכום הרכישה, הראשונה של הענקית הסינית בארץ, עומד על עשרות מיליוני דולרים. ל"כלכליסט" נודע שעליבאבא מנהלת מגעים דומים עם חברה מקומית נוספת

29.11.2017, 17:43 | הגר רבט

הענקית הסינית עליבאבא רוכשת את חברת הסטארט-אפ הישראלית Visualead, כשנתיים לאחר שהשקיעה בה כ-8 מיליון דולר. זו הרכישה הראשונה שעליבאבא מבצעת בישראל. 

קראו עוד בכלכליסט

לפי המידע שהגיע ל"כלכליסט", עליבאבא מנהלת במקביל מגעים לרכישת חברה נוספת בתחום המסחר המקוון. לפי אחד המקורות, עליבאבא מימשה סעיף בחוזה שחתמה עם Visualead בעבר, המאפשר לה לקנות את החברה לאחר שנתיים לפי שווי של כמה עשרות מיליוני דולרים. מעליבאבא לא התקבלה תגובה בנושא.

סקירת הברקוד של Visualead, צילום: Youtube סקירת הברקוד של Visualead | צילום: Youtube סקירת הברקוד של Visualead, צילום: Youtube

Visualead פיתחה טכנולוגיה לסריקת QR וגייס כ-10 מיליון דולר מעליבאבא וממשקיעים כגון Keadan Capital ו-Entrée Capital. החברה פיתחה מערכת תוכנה המייצרת קוד סריקה צבעוני ומעוצב אישית עבור חברות ומותגים, שניתן להטמעה בסרטונים, אתרים ומוצרים. ההשקעה של עליבאבא ב-Visualead הייתה הראשונה שביצעה בחברה ישראלית. במהלך השנה האחרונה החברה שימשה כזרוע איתור ההשקעות של עליבאבא בארץ.

ענקית המסחר המקוון הסינית מתמודדת עם לא מעט מקרים של זיופים ורמאויות ברשת. מערכת הברקודים המאובטחת שפותחה בחברה הישראלית, שמבוססת על ראייה ולמידה ממוחשבת, בינה מלאכותית והצפנה, מיועדת לפלטפורמות מסחר ויצרנים. הדפסת הברקוד על עטיפת המוצרים מייצרת זיהוי חד-ערכי לסדרת הייצור ולמספר הסידורי של המוצר, וכך מונעת שכפול של העטיפה המכילה את הקוד. המערכת הישראלית כבר שולבה בפלטפורמה של עליבאבא.

באוקטובר האחרון הכריזה עליבאבא על השקעה של 15 מיליארד דולר בשבעה מרכזי פיתוח שתקים ברחבי העולם, אחד מהם בתל אביב. בנובמבר אשתקדהשקיעה 15 מיליון דולר בחברת המציאות המוגברת הישראלית אינפיניטי VR ובינואר השנה השקיעה בלומוס הישראלית, שפעילה גם היא באותו תחום.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות