אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסכסוך נמשך: דיירי סיטי טאוור דורשים מרות עופר לפנות מחצית מדירתה צילום: עמית שעל

הסכסוך נמשך: דיירי סיטי טאוור דורשים מרות עופר לפנות מחצית מדירתה

טוענים כי אם עופר אומרת ששטח דירתה קטן בחצי מהשטח שמופיע לטענתם בתשריט, הרי שעליה לפנות את השטח הנוסף. לתביעה צורף פרוטוקול אסיפת דיירים ממנו עולה כי גורד השחקים מוזנח ומערכותיו עומדות בפני קריסה

29.11.2017, 18:18 | ענת רואה

העימותים בין נציגות הדיירים של בניין הסיטי טאוור ברמת גן לבין רות עופר, אלמנת המיליארדר יולי עופר, לא פוסקים: אתמול (ג') הגישה הנציגות תביעה נוספת נגד עופר, הפעם לבית משפט השלום בתל אביב, ובה נטען כי שטח דירתה של עופר הוא 424 מ"ר ולא 217 מ"ר כפי שנטען שעופר טוענת. לטענת הנציגות היא דורשת שעופר תשלם דמי ועד לכל הפחות לפי שטח דירה 389 מ"ר וזאת בהתאם לגודל הדירה שרשום בחשבון הארנונה שלה.

קראו עוד בכלכליסט

הדיירים, באמצעות עו"ד ציון בהלול, טוענים כי בניין הסיטי טאוור אומנם אוכלס בתחילת שנות ה-2000, אך טרם נרשם בפנקס הבתים המשותפים והזכויות רשומות בחברה המשכנת. לפי הנטען, בעלה המנוח של עופר נמנה על רוכשי הדירות המקוריים ואף היה מעורב בהשלמת הבניין מטעם חברת "אחים עופר נכסים 1957" והוא רכש את דירת הפנטהאוז.

רות עופר ומגדל סיטי טאוור ברמת גן, צילום: עמית שעל, מיכאל קרמר רות עופר ומגדל סיטי טאוור ברמת גן | צילום: עמית שעל, מיכאל קרמר רות עופר ומגדל סיטי טאוור ברמת גן, צילום: עמית שעל, מיכאל קרמר

בהתאם לרישומי החברה המשכנת, נטען, כי עופר מחזיקה בדירה בשטח 376 מ"ר ומרפסות 48 מ"ר אלא שעופר הצהירה בהליכים בפני המפקח על המקרקעין כי תמיד העריכו את גודל דירתה ב217 מ"ר וטענה כי שטח הדירה המוסכם שלה הוא כזה.

הדיירים טוענים שהשטח שעופר טוענת לו אינו מוסכם עליהם ולמעשה לפי גרסת עופר היא מחזיקה בשטח עודף בסך 207 מ"ר. לפי הנטען עו"ד בהלול פנה לעופר בבקשה לחשוף את הסכם המכר המקורי של הדירה ולבדוק מה הגודל שנרשם בהסכם המכר אולם פנייתו לא זכתה להתייחסות כלשהי.

לפיכך מבקשים הדיירים למנות מודד מוסמך ולסלק את ידה של עופר מהשטח העודף.

"מתקני הקירור ומיזוג האוויר במגדל מזנחים"

לכתב התביעה צורף פרוטוקול אסיפה כללית של בעלי הדירות שנערכה בשבוע שעבר ממנו עולים פרטים לגבי מצב התחזוקה הירוד של גורד השחקים. בפתח הישיבה הודיע איש העסקים משה גאון על התפטרותו מהוועד.

בישיבה הוצגו נתונים על המצב המוזנח של תחזוקת מתקני הקירור ומיזוג האוויר במגדל. לפי הפרוטוקול מדובר במערכת שמצריכה תחזוקה על בסיס יומיומי שסובלת מ"הזנחה פושעת במשך עשור. מערכת הצינורות והפח חלודים ורקובים, איבוד מים, אין בקרה ומשלמים על תקלות של נזילות כתוצאה מכשל בצנרת".

בישיבה נטען כי המערכת לא תוחזקה כלל במשך 17 שנה, מערכת הקירור מבוססת על עיבוי מים שרק חלקן עובדות ואין מערכת בקרה שמתריעה על תקלות. "גם מערכות האוויר הצח הם במצב נוראי כי לא תוחזקו היטב ומכל המערכת נשאר רק המפוח המקרטע בקושי... נתקני הקירור במצב נוראי קיימות נזילות רבות ובזבוזי מים אדירים העולים הון תועפות מדי חודש. המערכת זקוקה לטיפול שורשי ומקיף, הם עומדים רגע לפני קריסה טוטאלית".

בישיבה דרש הועד להעלות את מסי הועד ולהעניק גיבוי ומימון מקופת הועד להוצאות ויצוג משפטי בגין תביעות שמוגשות נגד חברי הועד על ידי סרבני תשלום וכן לנקוט בסנקציות נגד סרבני תשלום.

לדברי מאיר ליסקר, מנהל נכסי הנדל"ן של רות עופר: "התביעה של הנציגות התקבלה במשרדו של עו"ד גיא נאמן בא כוחה של גב' עופר , מעיון ראשוני בכתב התביעה לא רק שמדובר בטענות מופרכות , מחד ניסוח כתב התביעה מעלה ריח רע של נקמנות יבשה לשמה , מאידך .

נראה איפה כי מספר חברי נציגות שמו להם בכל דרך לנסות וליצור פרובוקציות משפטיות בדמות שרבובם של השוכרים בנכס לתוך כתב התביעה דבר הזוי בפני עצמו שרק יגרום לבעלי הנכסים במגדל להוצאות כבדות על כל המשתמע מכך . נכון יהיה כי התובעים יחזרו בהם מתביעת סרק זו שכן היא נשענת על יסודות קנה רצוץ , בלשון המעטה "

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

10 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

9.
סיטי טאוור המגדל הכי מבוקש אזור
מגדל סיטי טאוור הוא המגדל הכי מבוקש באזור מחירי הניהול עלו ל 20 שקל למ"ר וכולם משלמים כמו ילדות טובות (בעלי דירות ) כמה כסף שנבקש נקבל , כי המערכות דורשות תיקון ועל כל 10000 שקל תיקון , צריך לגבות 50000 כי יש עבריינים שלא משלמים לכן הילדות הטובות מהמגדל משלמות שביל אותם עבריינים . רות עופר לא הבעיה של המגדל בכלל בגלל עו"ד שרוצה פרסום הוא מוציא כתבי תביעה בלי הפסקה . העו"ד רוכב על גב הדיירים בתביעות נגד מפורסמים ונהנה מפרסום של אישהו אביר עלאק הוועד אכן מודה בלשון הרע ובהוצאת דיבה בקבוצת הוואטסאפ לכן סידר לו אצל הילדות הטובות המטומטמות בעלי הדירות ביטוח הוצאות אישיות כנגד התביעות שתבעו את הוועד . הילדות הטובות הצביעו בעד כל תשלום לחברי הנציגות כנגד התביעות שנתבעו , התביעות עומדות על סך של 8 מיליון שקלים , עלות עו"ד הינו מוערך ב 20אחוז מערך התביעה שזה עוד מיליון שש מאות אלף שקל ועוד מע"מ אז מי יחסל את הסיטי טאוור המערכות או התביעות והתשלומים ?????? ועל החתום הוועד החמודי בשם כל הילדות הטובות של הסיטי טאוור
וועד סיטי טאוור  |  30.11.17
לכל התגובות