אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שוק הנדל"ן בליסבון לוהט - בעקבות השקעות זרות צילום: אופיר הכהן

שוק הנדל"ן בליסבון לוהט - בעקבות השקעות זרות

סוכן נדל"ן: "קיים פער גדול בין ההיצע לביקוש; זה הגיע לשלב שבו משקיעים מציעים לשלם מעל המחיר המבוקש רק כדי שיוכלו לסגור עסקה"

29.11.2017, 23:38 | בלומברג
שוק הנדל"ן בבירת פורטוגל מתלהט והמחסור בדירות יוקרה במרכז העיר גורם לרוכשים פוטנציאליים להגיש הצעות גבוהות ממחיר השוק.

"קיים פער גדול בין ההיצע לביקוש", אמר לבלומברג לואיס טילי, סוכן נדל"ן בהום־לאוורס בליסבון. "זה הגיע לשלב שבו משקיעים מציעים לשלם מעל המחיר המבוקש רק כדי שיוכלו לסגור עסקה", מסר.

שוק הנדל"ן של ליסבון התעורר אחרי שהממשלה הקודמת החלה ב־2012 להציע מעמד תושבות למשקיעים שהגיעו מחוץ לאירופה, בעיקר מסין. מערכת המס, שהיא ידידותית לזרים, בשילוב זינוק בהיקף התיירות שהוביל להמרת מאות בניינים לדירות להשכרה לטווח קצר ולמלונות, תרמו גם הם לזינוק בביקושים.

מחירי הדיור בעיר זינקו ב־35% בשנים 2012־2016 והגיעו לשיא של העשור האחרון. ברובע ההיסטורי של העיר, מחירי הדיור קפצו ב־26% במחצית הראשונה של 2017 בעוד מספר העסקאות צנח ב־34% לעומת התקופה המקבילה ב־2016, סימן למחסור בהיצע.

מחיר ממוצע לבית בשכונות ברובע ההסטורי עמד על 6,367 יורו למ"ר ברבעון הראשון — כך על פי מחקר שערכה חברת הנדל"ן והייעוץ Prime Yield. פורטוגל צפויה למשוך שיא של 3 מיליארד יורו בהשקעות נדל"ן השנה, בעיקר מזרים, זאת לעומת 1.3 מיליארד יורו ב־2016.

ליסבון,  צילום: דוד הכהן ליסבון | צילום: דוד הכהן ליסבון,  צילום: דוד הכהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות