אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חידוד נהלים, תזונה, תאי הקפאה וניהול מיקרו - מדוע מנצ'סטר סיטי שוברת שיאים צילום: רויטרס

חידוד נהלים, תזונה, תאי הקפאה וניהול מיקרו - מדוע מנצ'סטר סיטי שוברת שיאים

צוות שפים ותזונאים, צוות רפואי ומומחי שיקום ושינה, ארוחות משותפות ושמות חיבה - פפ גווארדיולה לא שינה משהו במתודות שלו מהעונה שעברה, פשוט חידד נהלים. ומנצ'סטר סיטי פורחת

30.11.2017, 09:46 | אוריאל דסקל

השבוע הופץ וידאו ברשתות החברתיות בו נראה פפ גווארדיולה מסביר לראחים סטרלינג איך הוא אמור לבצע סיבוב לכיוון השער אחרי שחרור כדור, אותו קיבל עם הגב לשער. המאמן הקטלוני הוא "מנהל מיקרו" והסברים כאלו לשחקנים, במהלך אימונים ואחריהם, הם נפוצים ביותר. פפ עוצר את התרגילים לעיתים קרובות ומסביר דברים "קטנים" כביכול כמו זווית הרגל בקבלת הכדור או עמידה נכונה. אלו דברים שעשויים לשפר את מהירות הפעולה של שחקניו במאית שנייה - אבל המאית שנייה הזו היא קריטית במשחק של היום.

קראו עוד בכלכליסט

יש שחקנים שסגנון האימון הזה לא מתאים להם. הם לא יכולים לסבול את הירידה לפרטים ואת האולטרה-אינטנסיביות, , צילום: רויטרס יש שחקנים שסגנון האימון הזה לא מתאים להם. הם לא יכולים לסבול את הירידה לפרטים ואת האולטרה-אינטנסיביות, | צילום: רויטרס יש שחקנים שסגנון האימון הזה לא מתאים להם. הם לא יכולים לסבול את הירידה לפרטים ואת האולטרה-אינטנסיביות, , צילום: רויטרס

המאית שנייה הזו עשויה להביא את הניצחון. בהמשך הווידאו, מראים איך הסיבוב הזה שפפ לימד את סטרלינג נעשה במשחק מול פיינורד והוביל לשער ניצחון של הסיטי בשנייה האחרונה.

הוידאו כאן

יש שחקנים שסגנון האימון הזה לא מתאים להם. הם לא יכולים לסבול את הירידה לפרטים ואת האינטנסיביות (ע"ע זלאטן איברהימוביץ'), אבל עבור שחקנים כמו ראחים סטרלינג זו ברכה. סטרלינג הגיע למנצ'סטר סיטי לפני שנתיים מליברפול, שם הגיע לשיאים נאים בהחלט כשחקן בן 19 בזכות "מיקרו-אימון" של ברנדן רודג'רס. סטרלינג, תחת לחץ של תג מחיר של 49 מיליון ליש"ט ועם אימון מאוד רך של מנואל פלגריני, דעך. בשנתו הראשונה של פפ גווארדיולה בסיטי, סטרלינג - לפי מקורביו, חשש מהמאמן ולא ממש מצא את מקומו - אך הוא היה מוכן להתאים את עצמו לפפ ולסגנון האימון שלו. "הוא עובד עכשיו עם מאמן שמאוד ברור אם איך הוא רוצה לשחק" אמר רודג'רס לאחרונה על סטרלינג. "אני רואה אותו עכשיו והוא משחק עם ביטחון גבוה, הוא סופר אגרסיבי". וכמו ככמעט כל חבר שלו לקבוצה - סטרלינג השתפר בצורה ניכרת העונה - וזה השיג לסיטי נקודות. 8 מ-13 השערים של ראחים סטרלינג העונה הגיעו ב-10 הדקות האחרונות של המשחקים. 4 מהם היו שערי ניצחון.

סטרלינג הוא שחקן אחד בחדר הלבשה שלם שעבר חידוד קיצוני העונה (נוגע יותר בכדור בתוך הרחבה, מייצר יותר הזדמנויות, כובש יותר שערים ועם יחס של שער ל-90 דקות). אפשר להגיד שפפ גווארדיולה שינה את הדינמיקה של הקבוצה עם רכישה מאסיבית של שחקני הגנה - בעיקר מגנים, אבל אי אפשר להתעלם מכך שגם השחקנים שהיו בעונה שעברה - המאכזבת - השתפרו. בהגנה ובמיוחד בהתקפה.

לא סתם, מנצ'סטר סיטי השיגה 40 נקודות ב-14 משחקים העונה - שיא חדש (19 ניצחונות רצופים בכל התחרויות - 27 משחקים ללא הפסד). אז מה פפ גווארדיולה עשה?

מנצ מנצ'סטר סיטי. לא סתם, מנצ'סטר סיטי השיגה 40 נקודות ב-14 משחקים העונה - שיא חדש (19 ניצחונות רצופים בכל התחרויות - 27 משחקים ללא הפסד). אז מה פפ גווארדיולה עשה? | צילום: איי אף פי מנצ

פפ לא שינה הרבה במתודות שלו. אבל במהלך הקיץ עבד קשה כדי לשנות נהלים ודגשים ולחדד נהלים הקשורים בגיבוש חדר ההלבשה, בבריאות השחקנים ותזונה.

שם חיבה - חובה

זה נשמע מגוחך, אבל בחדרי הלבשה אנגליים זה עדיין אישיו, מאמן צריך לדעת את שמות החיבה של השחקנים. פפ ווידא במהלך הקיץ שהוא מכיר כל שם חיבה, מגוחך ככל שיהיה, של כל שחקן. יותר מזה, לפי "הדיילי מייל" הוא למד גם את השמות של כל עובדי המועדון - מהאפסנאים ועד רואי החשבון.

ארוחות ערב משותפות (מדי פעם)

פפ גווארדיולה מעדיף לגור במרכז אורבני ולא במקומות "כפריים" (הוא גדל בכפר קטן, סנטפדור). במינכן, למשל, גר פפ במרכז העיר, ליד תחנת הרכבת המרכזית ולא בפרברים העשירים כמו שחקניו. וכך גם במנצ'סטר. הוא וויתר על החיים בצ'סשייר, הפרבר העשיר בו רוב הכדורגלנים מהאזור גרים, והוא חי בקומפלקס דירות במרכז מנצ'סטר. מדי פעם הוא יארגן ארוחות ערב לכל חברי הקבוצה באחת המסעדות במרכז מנצ'סטר. זה סייע לגיבוש הקבוצה ולפי מקור של מנצ'סטר איוונינג ניוז: "בפעם הראשונה אין קליקות בחדר ההלבשה. השחקנים התחברו יחדיו ממש מהר".

אוכלים במועדון (כל יום)

פפ דורש מהשחקנים שיגיעו לארוחות בוקר וצהריים במועדון. ישנן שתי סיבות לכך. א' - פפ רוצה לשלוט במה שהם אוכלים ב' - הוא מעוניין שהשחקנים יבלו אחד עם השני בארוחות. לשם שיפור חוויית הארוחות הובאו שפים מרחבי העולם כדי שהשחקנים מכל רחבי העולם ירגישו בבית. הדיאטנית סילביה טרמולדה, שעבדה עם פפ בברצלונה וסייעה לליאו מסי למצוא את האיזון התזונתי שלו (מה שסייע לו להימנע מפציעות שרירים ולפרוח מקצועית), עובדת עכשיו עם צוות השפים הגלובלי של סיטי. פעמים רבות השחקנים מבקשים לקחת גם ארוחת ערב הביתה וכך יוצא שכ-100% מהמזון שלהם מסופק על ידי המועדון.

פפ גווארדיולה. השחקנים במועדון כל יום, צילום: איי אף פי פפ גווארדיולה. השחקנים במועדון כל יום | צילום: איי אף פי פפ גווארדיולה. השחקנים במועדון כל יום, צילום: איי אף פי

פול טיים ג'וב

פפ דורש מחוייבות של 24/7 משחקניו. הם מתבקשים לעמוד בתוכניות ספציפיות שעוצבו עבורם לשינה, שיקום ומזון. השחקנים נמדדים ונבדקים מדי יום. הם מקבלים את הוויטמינים ותוספי המזון בבוקר בכל בוקר - הכל לפי התזונה שעוצבה במיוחד עבור כל אחד ואחד. זה מצד אחד. מצד שני שחקנים שרוצים תזונה ללא גלוטן, יכולים לבקש ולקבל כזו מהמועדון. 2 רופאים ו-8 אנשי צוות רפואי עוקבים אחרי כל מינרל שנכנס לגוף השחקנים. יום לאחר משחקים, השחקנים "עובדים" בשיקום. תא הקפאה מיוחד הובא למועדון והשחקנים נכנסים אליו. הוא מסייע בשיקום השרירים. הם מקבלים הוראות שינה.

יום עבודה שלם

האימונים, כאמור, אינטנסיביים (אך קצרים, יחסית) ופפ עובד קשה כדי שיהיו מחדשים ומהנים. השחקנים עוברים אימון בוקר, אוכלים ומתאוששים עם שינה במתחם האימונים איתיחאד שנבנה ב-200 מיליון ליש"ט או במלון שנבנה בסמוך למתחם. הם ממשיכים את היום עד אחר הצהריים. מלבד האימונים עצמם, גווארדיולה יכולה לבלות כל היום בחדרו שבמועדון - מנתח משחקים, חושב ביחד עם צוותו על תרגילים ודגשים לקראת המשחק. רעיונות שעולים נכתבים על הלוח ומעובדים על ידי צוות שכולל 7 מאמנים.

המערכת כולה עובדת

גווארדיולה עובד בעיקר עם הקבוצה הבוגרת, אבל המערכת כולה עובדת על פי הסטנדרטים של פפ - באותה שפה וסגנון. קבוצות סיטי עד גיל 18, עד גיל 15, עד גיל 14, עד גיל 10, עד גיל 9 זכו בתארים בשנה שעברה. הנוער של סיטי הביס את של יונייטד 1-4 בסופ"ש האחרון והנערים (עד גיל 16) ניצחו 3-5 בדרבי. גם קבוצת הנשים של המועדון רשמה הישגים בעונה שעברה עם זכייה באליפות ובגביע. באבו דאבי, הבעלים של המועדון בסופו של דבר, הרימו אימפריה גלובלית באמצע המדבר. עכשיו הם עוסקים בהרמת אימפריית כדורגל במנצ'סטר בגלל אסטרטגיה לאומית. זה במאקרו. במיקרו, פפ גווארדיולה שם כדי לסייע במשימה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות