אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
על רקע התחרות הגוברת: 6,000 מנויים נטשו את yes ברבעון השלישי צילום: אריאל בשור

על רקע התחרות הגוברת: 6,000 מנויים נטשו את yes ברבעון השלישי

לשם השוואה, המתחרה הגדולה H0T רשמה נטישה של כ-2,000 מנויים בתקופה הנוכחית בעוד שסלקום ופרטנר מצליחות לגייס אלפי מנויים מדי חודש. בסך הכל הסתכמו הכנסות החברה ב-406 מיליון שקל לעומת 434 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד

30.11.2017, 10:37 | אביב גוטר
yes העומדת במרכז פרשת בזק סיכמה את הרבעון השלישי עם ירידה במרבית המדדים הפיננסיים, אולם הירידה המשמעותית ביותר נמדדת במספר המנויים שנטשו את החברה – 6,000 – מה שמצביע כי הדואופול ששלט בשוק הטלוויזיה מתחיל לאבד מכוחו והתחרות מתחילה להתגבר. לשם השוואה, המתחרה הגדולה H0T רשמה נטישה של כ-2,000 מנויים בתקופה הנוכחית בעוד שסלקום ופרטנר מצליחות לגייס אלפי מנויים מדי חודש.

קראו עוד בכלכליסט

ב-yes סיכמו את הרבעון השלישי עם 597 אלף מנויים לעומת 618 אלף מנויים ברבעון המקביל בשנה שעברה. אחד הממצאים הבולטים בדו"ח הוא ה-ARPU (הכנסה חודשית ממוצעת ממנוי) שעמדה נכון לסוף התקופה ב-226 שקל, ירידה של 7 שקלים בהשוואה לשנה שעברה. הקיטון כאמור נובע מהתחרות הגוברת בשוק הטלוויזיה, מה שמצביע כי ב-yes מוכנים להפחית במחירים, כפי שעושה בחודשים האחרונים באמצעות מבצעים אטרקטייבים הכוללים חודשים ללא תשלום, וזאת בכדי לשמר את מצבת המנויים.

רון אילון מנכ"ל yes, צילום: אריאל בשור רון אילון מנכ"ל yes | צילום: אריאל בשור רון אילון מנכ"ל yes, צילום: אריאל בשור

הכנסות החברה הסתכמו ב-406 מיליון שקל לעומת 434 מיליון שקל ברבעון המקביל בשנה שעברה, ירידה של 6.5% הנובעת מקיטון במצבת הלקחות והירידה ב-ARPU. הרווח התפעולי הסתכם בכ-35 מיליון שקל לעומת 62 מיליון שקל, ירידה של 43%, הנובעת מקיטון בהכנסות.

דו"חות בזק חותכת את תחזית ההחזר שתקבל מאלוביץ' ל-40% מחובותיו לחברה ענקית התקשורת הישראלית מעדכנת את אומדן ההחזר כלפי מטה, מ-57 ל-43 מיליון שקל בלבד. החברה סיימה את הרבעון השלישי עם ירידה של 18% ברווח ל-322 מיליון שקל אביב גוטרלכתבה המלאה

למרות הירידה במרבית המדדים הפיננסים yes הצליחה להקטין את ההפסד הנקי שהסתכם בכ-123 מיליון שקל לעומת 151 מיליון שקל ברבעון הקודם וכ-142 מיליון שקל ברבעון השלישי אשתקד. תזרים המזומנים מפעילות שוטפת ברבעון השלישי של שנת 2017 ירד בכ- 25.3% והסתכם בכ- 115 מיליון שקל בהשוואה לכ- 154 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. הירידה בתזרים המזומנים מפעילות שוטפת נבעה בעיקר מירידה ברווח תזרימי תפעולי.

כזכור, במסגרת פרשת בזק חקרה הרשות לניירות ערך האם בוצעו מניפולציות בדו"חות החברה על מנת שבעל השליטה יוכל לקבל כספים נוספים מבזק. על פי החשדות ב-yes עיוותו את הדו"חות על מנת שיעמדו ביעדים שהוצבו להם בעת חתימת הסכם העברת האחזקות של yes מיורוקום לבזק.

רון אילון, מנכ"ל yes": yes מממשיכה להוביל את שירותי הפרמיום בשוק הטלוויזיה הרב-ערוצית בישראל, ודואגת לחדשנות מוצרית שלא נראתה כמותה בישראל, וכך בהמשך להבאת בשורת שידורי ה- K4 בישראל, השיקה ברבעון זה גם שלט חכם בעל יכולות זיהוי קוליות. בקטגוריית מיזמי הטלוויזיה האינטרנטיים, חוברו כבר אלפי הלקוחות הראשונים לשירות הטלוויזיה האינטרנטי המוביל STING TV, אשר פונה לקהל יעד בעל סגנון חיים דיגיטלי ומאפשר לו חופש בחירה מלא מבין שפע של עולמות תוכן ישראלי ובינלאומי כפי שלא היה קיים בקטגוריה זו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

13 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

12.
הוט הרשו לעצמם לגבות קרוב ל450ש"ח במקום 230ש"ח בהסכם - ניתקנו מייד
ככה סתם כי בא להם גבו לאורך זמן 450ש"ח במקום 230ש"ח. ניתקנו ועברנו לפרטנר. האם העובדה שמדובר בהרשאה לחיוב חשבון שקיבלו מאדם מבוגר, היא זו שמניעה את הוט ל"שיטת מצליח" הידועה לשימצה? הרושם המתקבל מהחוצפה והתעוזה הוא, שלא מדובר בטעות תמימה אלא במשהו שיטתי הגובל לכאורה בפלילים.
אבי  |  02.12.17
11.
ההשוואה לשיעורי הנטישה מול הוט לא רלוונטית ...
החדשנות והמיתוג של YES עובדים נגדה .. הם משכו הרבה לקוחות שהסכימו לשלם יותר בגלל איכות, חדשנות ופחות חשש לנסות דברים חדשים. (אני לא אומר שהמשתמשים האלו צודקים, ולא טוען שום דבר על משתמשים אחרים) אבל ... כמו שהשכבה הזו מלקוחות YES הסכימו לעזוב את הוט וללכת להרפתקאה של YES (כי כמעט כל מנוי YES היו פעם מנויי הוט או גוונים/תבל/ערוצי זהב) כך יותר קל להם לעזוב גם את YES. חדשנות זה טוב.. אבל לא רק כסיסמה .. צריך להלחם עליה כל הזמן .. ואם 4K ושלט עם פקודות קוליות זו חדשנות .. כל לקוח היום מבין שנטפליקס ב 30 שקל ומזרים ב 200 (שקל חד פעמי) נותנים את זה. YES כבר לא חדשנית , צלחת, כבלים לבנים עבים בסלון.. ממירים מרעישים וכו..שלט שצריך להחליף בדואר.. כבר לא הצטייר לי כמשהו חדשני וכמו רבים אחרים ניסיתי. המזל שלהם הוא שיש המון אנשים שחוששים או מקובעים אבל הרכבת כבר יצאה, זו רק שאלה של זמן. המודל של צלחות יקרות, ממירים יקרים לוויינים וניידות שרות פשוט לא יכול לעבוד בישראל 2017.
n  |  02.12.17
לכל התגובות