אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עיכוב בכניסת קופיקס לאירופה: לא הצליחה להגיע להסכם עם השותפים צילום: ישראל מלובני

עיכוב בכניסת קופיקס לאירופה: לא הצליחה להגיע להסכם עם השותפים

מגבלת חצי השנה שנקבעה במזכר ההבנות בין קופיקס לשותפיה למיזם האירופי חלפה מבלי שהצדדים הגיעו להסכם מחייב. קופיקס מציינת כי היא ממשיכה לנהל מו"מ עם השותפים

30.11.2017, 11:36 | מיקי גרינפלד

קופיקס תקועה איתנו, לפחות בינתיים: תוכנית ההתרחבות מעבר לים עליה הצהירה רשת בתי הקפה בחודש מאי האחרון עדיין לא התגבשה להסכם מפורט שמאפשר להוציאה הפועל. כך מעדכנת קופיקס בדיווח שהוציאה לבורסה.  

קראו עוד בכלכליסט

בחודש מאי חתמה קופיקס (באמצעות החברה הבת אורבן קופיקס) על מזכר הבנות עם שותפיה ברוסיה, קבוצת משקיעים בהובלת סאטש מלווני, מיכאל פצ'רסקי וגריגורי פצ'רסקי, להקמת רשת בתי קפה תחת השם קופיקס בעולם - לא כולל ארה"ב וטורקיה. על פי המזכר, קופיקס והמשקיעים יקימו חברת החזקות באמצעותה תנוהל פעילות המיזם כאשר אורבן קופיקס תחזיק 30% מהמניות ללא השקעה כספית, והמשקיעים יחזיקו 70% כנגד העמדת מימון לשם פיתוח הפעילות עד סכום של מיליון דולר.

על פי ההודעה שפרסמה הרשת בשעתו, התוכניות כללו הקמת תשתיות למיזם בשנת 2017 ותחילת פעילות בשתי מדינות באירופה בשנת 2018. השאיפה היתה להתרחב במסגרת ההסכם לפעילות בשמונה מדינות נוספות במהלך השנים 2021-2019.

היום מודיעה כאמור קופיקס כי התקופה של 180 יום ממועד חתימת מזכר ההבנות שנקבעה לשם חתימת הסכם מפורט ומחייב בין הצדדים הסתיימה מבלי שנחתם הסכם מפורט. החברה מדגישה עם זארת כי הצדדים מנהלים משא ומתן מתקדם לשם חתימת הסכם מפורט.

קופיקס כבר יצאה למעשה מגבולות הארץ והיא פועלת החל מ-2016 ברוסיה. הרשת מפעילה שישה בתי קפה במוסקבה, מתוכם שניים בהפעלה עצמית וארבעה בזכיינות. בנוסף, נחתמו 17 הסכמים לפתיחת סניפים על ידי זכיינים. בחודש אוגוסט הודיעה החברה על הסכם להקמת רשת בתי קפה בטורקיה, גם במקרה זה באמצעות שותפות מקומית. את הרשת בטורקיה תנהל חברה אנגלית, כאשר 20% מניות החברה האנגלית יוחזקו על ידי קופיקס הבורסאית בישראל, ו-80% על ידי שותפים מקומיים.

אבי כץ מייסד קופיקס , צילום: צביקה טישלר אבי כץ מייסד קופיקס | צילום: צביקה טישלר אבי כץ מייסד קופיקס , צילום: צביקה טישלר

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות