אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שוחרר הפקק בכרמי גת: קריית גת מחוייבת לתת היתרי בנייה צילום: גדי קבלו

שוחרר הפקק בכרמי גת: קריית גת מחוייבת לתת היתרי בנייה

שלושה שופטי בג"ץ מתחו ביקורת על התנהלותה של קריית גת כלפי היזמים וציבור הרוכשים בפרויקט והורה לה לקדם הליכי תכנון והנפקת היתרי בנייה

30.11.2017, 14:44 | אמיתי גזית

בהסכמת המדינה החלייטה קרית גת למחוק את עתירתה כנגד הסכם הגג עליו חתמה ב-2013. החלטה זו עשוייה לשחרר את חסם הבנייה בכרמי גת שכן היא מחייבת את העירייה להוציא היתרי בנייה, חרף טענותיה כנגד הממשלה על קיפוח בהסכמי הגג.

קראו עוד בכלכליסט

בג"ץ בהרכב שלושה שופטים מתח ביקורת על התנהלותה של קריית גת כלפי היזמים וציבור הרוכשים בפרויקט כרמי גת והורה לה לקדם הליכי תכנון והנפקת היתרי בנייה. עם זאת הוחלט כי תוקם ועדת היגוי משותפת לעירייה ומשרד האוצר כדי ללבן את המחלוקת מתוך הבנה כי קריית גת היתה הראשונה שחתמה על הסכמי גג והסכמים מאוחרים יותר כללו סעיפים תקציביים שמהם לא נהנית קריית גת.

בנייה בכרמי גת, צילום: אלעד גוטמן יש עתיד בנייה בכרמי גת | צילום: אלעד גוטמן יש עתיד בנייה בכרמי גת, צילום: אלעד גוטמן יש עתיד

העתירה של קריית גת הוגשה בראשית אוגוסט השנה ובה דרשה העיר להורות למדינה להזרים אליה מיליוני שקלים החסרים לטענתה לפיתוח שכונת כרמי גת. בעירייה טענו כי העיר קופחה משום שהיתה הראשונה לחתום על הסכם הגג ודרשה להשוות את התשלומים שהיא מקבלת במסגרת ההסכם, לתשלומים שמקבלות עיריות אחרות שחתמו על הסכם אחריה.

בתחילת נובמבר הגישה רשות מקרקעי ישראל לבית המשפט המחוזי עתירה מנוגדת, בה דרשה לחייב את קריית גת לקיים את הוראות ההסכם. באותה עתירה טענה רשות מקרקעי ישראל כי העירייה מפרה את ההסכם בשלושה היבטים: היא מסרבת לפתוח תיקי רישום לקבלנים ובכך מונעת מהם לקבל היתר בנייה; העירייה מסרבת לחתום עם קבלנים על הסכמי תשתיות שמייצרים מסגרת חוזית בין הקבלנים שמבקשים לבנות בעיר לבין העירייה שאמורה לפתח את התשתיות הנחוצות; וכן העירייה מעכבת מכרזים לביצוע עבודות פיתוח בשכונה החדשה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

9 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

9.
סוף דרכו-רוכש בית
ראש העיר כרת לעצמו את הענף שהוא יושב באו א. תושבי רובע הבנים מחכים לסלקו ממתינה תביעה ענק כנגד העירייה ב.תושבי כרמי גת זוכים ליחס מחפיר מזלזל לתנאים בכדי להקים את ביתם ג.להקים בית עירייה לא יצלח בספק עם שכונה ענק יצלח ד.נמאס על כולם חושב שכולם טפישים ה.לא יזיק לתעייל בעירייה מעל 1500 עובדים
כרמי  |  03.12.17
8.
עלה והצלח - אדוני ראש העיר.
רואים את השינוי במשך 14 שנה מאז שראש העיר מר אבירם דהרי נבחר לנהל אותה. 1. משכורות בזמן מידי חודש בחודשו ללא שביתות שהיו מנת חלקה של העיר לפני היבחרו. 2. העיר נקייה ונעים לחיות בה. ויש עוד הרבה דברים ברוכים שראש העיר עשה. המשך בדרכך זאת אדוני ראש העיר. לא לשכוח הכי חשוב שהצליח להביא את רמ"י להזרים את הכסף שהם מעכבים. ועליהם לשבת ולדון בהגדלת התקציב לפיתוח כרמי גת כמו שראש העיר מר אבירם דהרי דרש.
שמשון אחרק  |  03.12.17
לכל התגובות