אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

מדד הדופק: מה בין ניהול לרכיבת שטח ביער בן שמן

קובי גילון, סמנכ"ל השיווק ביבואנית האופנועים "עופר אבניר", התמסר לרכיבת אנדורו, והצליח להפוך את העבודה לתחביב

01.12.2017, 08:06 | סיון אבוקאי

בשבוע שעבר יצא "מדד הדופק" לגלוש על סאפ בים הפתוח עם צחי סולטן, יו"ר דיסקונט חיתום. היום יוצא המדור לרכיבת שטח על אופנועי אנדורו ביער בן שמן, עם קובי גילון, סמנכ"ל השיווק ב"עופר אבניר". החברה מייבאת, בין היתר, אופנועי שטח. גילון זנח ענפי ספורט אחרים, התמסר לרכיבה על אופנועי אנדורו, והפך את העבודה לתחביב (או להיפך).

הספורט המוטורי בישראל, מתפתח במחתרת. ייתכן שבשל תדמיתו השלילית והפרועה, הוא הפך למגרש המשחקים של עולם המבוגרים. אם נדבר על ההיבט הגופני ברכיבה על אופנועי שטח, הרי שמדובר בפעילות גופנית קשה יותר מכפי שנראה לעין. במהלך הרכיבה, מרבית שרירי הגוף (בעיקר בפלג הגוף העליון) עובדים במקביל, על מנת לשלוט באופנוע. בנוסף, לרכיבות ארוכות במיוחד נדרשת סבולת לב ריאה גבוהה.

הרכיבה דורשת תפיסה מרחבית מפותחת, תיאום עין-יד, יכולת התמצאות בשטח, ותקשורת טובה עם הרוכבים האחרים בסביבה. 

 

מדד הדופק עם קובי גילון , צילום: תומריקו מדד הדופק עם קובי גילון | צילום: תומריקו מדד הדופק עם קובי גילון , צילום: תומריקו

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

13 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

12.
לא כל הרוכבים הם הבעיה
לצערי הרב ישנו חלק מרוכבי אופנועי שטח שאינם מתורבתים, שמתחשבים אך ורק בעצמם ומסכנים מטיילים/רוכבי אופניים/ילדים במקומות שונים בארץ, עוברים על החוק בכל דרך אפשרית בדרך אל השטח ועליהם מתבססת השנאה (המוצדקת) אל כלל הרוכבים. ישנם גם רוכבים אחרים, שרוכבים בהרמוניה עם סביבתם, מאיטים כשצריך ומכבדים את שאר משתמשי הדרך והאנשים הבאים בדרכם, רק שבהם לא תיתקלו..כי הם מתרחקים כמה שיותר מאיזורים עם בני אדם מסיבות בטיחותיות ומהרצון מלמנוע חס ושלום סכנה לאחרים. אל תשכחו שישראלים הם עם לא מתחשב מהרבה בחינות..על אופנוע - הנזק כאמור פי כמה וכמה רע לשם שנוצר לקהילה.
הרוכב  |  04.12.17
לכל התגובות