אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דירה להשיג: דירות למכירה בדרום עד 700 אלף שקלים צילום: אלעד מלכה

דירה להשיג: דירות למכירה בדרום עד 700 אלף שקלים

בדקנו ומצאנו: איפה עדיין תוכלו לקנות דירות יד שנייה באזור הדרום בתקציב נמוך יחסית?

06.12.2017, 13:57 | יעל גל-און

בשיתוף מערכת זירת הנדל"ן

שוק הדירות בישראל בסימן האטה, זה כבר לא משהו שלוחשים אותו אלא עובדה. הריבית הממוצעת על המשכנתאות עדיין במגמת עלייה מזה קרוב לשנתיים והיצע דווקא יש, אבל לגבי הביקוש, התשובה מעט יותר מורכבת. לראשונה מזה עשור נרשם שפל של משקיעים והתוצאה המיוחלת מבחינת הרוכשים תהיה ירידה במחירי הדירות. בתקופה האחרונה, שבה משקיעי הנדל"ן מודרים מתכנית מחיר למשתכן, רכישות הדירות בפריפריה מקבלות עדנה, וגם ככה תל אביב היא לא המקום לחפש מציאה. בינתיים, להלן כמה דירות למכירה שהצלחנו למצוא באזור דרום הארץ בפחות מ־700 אלף שקלים. 

בנייני מגורים בירוחם , צילום: אלעד מלכה בנייני מגורים בירוחם | צילום: אלעד מלכה בנייני מגורים בירוחם , צילום: אלעד מלכה

ירוחם

אוכלוסיית מועצה מקומית ירוחם מונה כ־10,000 תושבים עם צפיפות של 165 נפש לקמ"ר. תושבי ירוחם יזמו פרויקט בשם "בן ממשיך בפריפריה" במטרה לעזור לצעירי העיר וערים נוספות בפריפריה לרכוש דיור במחירים מוזלים, בדומה לבן ממשיך בקיבוצים ובמושבים.

למכירה: ברחוב צבי בורנשיין, דירת 3.5 חדרים עם מרפסת ומחסן, קומה 1 מתוך 3, בגודל 72 מ"ר, מוצעת ב־510 אלף שקלים (הדירה מושכרת ב־1,700 שקלים לחודש); ברחוב הפלמ''ח, דירת 3 חדרים, קומת קרקע מתוך 3, בגודל 66 מ"ר, מוצעת ב־500 אלף שקלים.

אשקלון

אוכלוסיית אשקלון מונה כ־135 אלף תושבים עם צפיפות של 2,925 נפש לקמ"ר. באוקטובר 2015 חתמה העירייה על הסכם גג מול הממשלה לבניית 27,785 יחידות דיור חדשות. שכונת שמשון ממוקמת בדרום העיר באזור שמשווע כבר שנים לפרויקטים כדוגמת שיקום שכונות, התחדשות עירונית בכלל ותמ''א 38 ופינוי־בינוי בפרט.

 

בימים אלה מוצעת למכירה דירת 3 חדרים ברחוב אפרים צור, בקומה 4 מתוך 4, בגודל 56 מ"ר. המחיר: 630 אלף שקלים; דירת 3 חדרים ברחוב ביאליק, קומה 1 מתוך 3, בגודל 65 מ"ר, מוצעת ב־650 אלף שקלים; דירת 3 חדרים ברחוב יוספטל, קומת קרקע מתוך 3, בגודל 60 מ"ר (מתאימה לחלוקה, עם שתי כניסות נפרדות), עומדת למכירה ב־545 אלף שקלים.

דירות בבעלות של משקיעים נמצאות בשפל של מכירה וכך גם רכישת דירות על ידי משקיעים כאמור. על פי הלמ"ס, המשקיעים מהווים 17% בלבד בשוק הדיור (רכישות ומכירות) – כך שמדובר בנתון הנמוך ביותר ביחס למשקיעים מאז 2002, השנה שבה החלו למדוד את הנתון. שר האוצר משה כחלון יכול להחשיב את הנתון הזה כקיום הבטחת קמפיין הבחירות שלו.

ראש העיר קרית גת אבירם דהרי, צילום: ענר גרין ראש העיר קרית גת אבירם דהרי | צילום: ענר גרין ראש העיר קרית גת אבירם דהרי, צילום: ענר גרין

קרית גת

אוכלוסיית קרית גת מונה כ־53 אלף תושבים עם צפיפות של 3,305 נפש לקמ"ר. בדצמבר 2013 חתמה העירייה על הסכם גג מול הממשלה לבניית 7,843 יחידות דיור חדשות. בשכונת גליקסון הממוקמת במזרח העיר בוחנת העירייה הפעלת פרויקט התחדשות עירונית לחידוש השכונה כולה, ובמקביל, החלה העירייה לשווק בשכונה שטחים לבנייה חדשה. שכונת נביאים המוזנחת תהיה מופרדת על ידי כביש 35 משכונת כרמי גת הנבנית בימים אלה. "שכונת הנביאים היא אחת מהשכונות הוותיקות ואנו עורכים תכניות למתיחת פנים כללית לכל הרחובות בה, וכך נעשה בכל הרובעים והשכונות הוותיקות במקביל לבנייה החדשה ולקליטת תושבים חדשים בעיר", אומר ראש העיר אבירם דהרי.

למכירה: בשכונת גליקסון, רחוב מבוא התבור, דירת 3 חדרים, קומה 4 מתוך 4, בגודל 60 מ"ר, מוצעת ב־680 אלף שקלים; בשכונת הנביאים, רחוב שדרות גת, דירת 2 חדרים עם מרפסת, קומה 1 מתוך 3, בגודל 55 מ"ר, מוצעת ב־620 אלף שקלים; בשכונת הנביאים, רחוב שמואל הנביא, דירת 2 חדרים, קומה 2 מתוך 3, בגודל 48 מ"ר, מוצעת ב־650 אלף שקלים.

הפריפריה מסתמנת היום כחזונה של הממשלה לפתרון בעיות הדיור, ואת האצבע אפשר להפנות בעיקר לתכנית הממשלתית מחיר למשתכן. אלפי זוגות צעירים כבר התבשרו על זכייתם בהגרלות לדירות בפריפריה, ועשרות אלפים מצטרפים להגרלות. לא ברור מתי יקבלו הזוגות הצעירים את הדירה המיוחלת וכמה זמן הם יצטרכו לשלם שכירות ומשכנתא עד שיתחילו לפרוק ארגזים, מה שברור הוא שרבים מהם נמצאים מחוץ לשוק מחפשי הדירות. ככל שיתקדם מבצע מחיר למשתכן נראה שבעלי דירות המעוניינים למכור את נכסיהם יצטרכו להתגמש במחיר.

באר שבע

אוכלוסיית באר שבע מונה כ־206 אלף תושבים עם צפיפות של 1,754 נפש לקמ"ר. אולם בשל העובדה כי בעיר מתגוררים סטודנטים רבים, ונתוני הלמ"ס אינם משקפים את מי שלא העתיק את כתובת מגוריו, ניתן לשער כי מספר התושבים גדול יותר. באוקטובר 2015 חתמה העירייה על הסכם גג מול הממשלה לבניית 11,986 יחידות דיור חדשות. באר שבע היא עיר אוניברסיטאית לכן יש שוק לכל דירה המוצעת למכירה.

למכירה: בשכונה ד', רחוב אבן עזרא, דירת 3 חדרים עם מרפסת , קומה 3 מתוך 3, בגודל 70 מ"ר, מוצעת ב־610 אלף שקלים; בשכונה א', רחוב דרך המשחררים, דירת 3 חדרים עם מרפסת, קומה 3 מתוך 4, בגודל 76 מ"ר, מוצעת ב־700 אלף שקלים; בשכונה ט', רחוב אשכול, דירת 3 חדרים, קומה 2 מתוך 4, בגודל 76 מ"ר, מוצעת ב־685 אלף שקלים.

שכונת נאות אביב בשדרות, צילום: באדיבות עיריית שדרות שכונת נאות אביב בשדרות | צילום: באדיבות עיריית שדרות שכונת נאות אביב בשדרות, צילום: באדיבות עיריית שדרות

שדרות

אוכלוסיית שדרות מונה כ־24 אלף תושבים עם צפיפות של 3,812 נפש לקמ"ר, ומתעתדת לחתום על הסכם גג מול הממשלה לבניית 5,000 יחידות דיור חדשות. העיר מורכבת משמונה שכונות כאשר שש שכונות נוספות מצויות בשלבי בנייה.

למכירה: בשכונת נאות אביב, רחוב הרב בן נון, דירת 3 חדרים, קומה 4 מתוך 4, בגודל 60 מ"ר, מוצעת ב־620 אלף שקלים; ברחוב אהבת ישראל, דירת 3 חדרים, בגודל 60 מ"ר, מוצעת גם ב־620 אלף שקלים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיותעוד בזירת הנדל"ן
מומלצות וידאו
המומלצות שלנו