אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עכשיו זה רשמי: פעילות הגמל של אי.בי.אי תמוזג להלמן אלדובי צילום: גיא בן אסאייג

עכשיו זה רשמי: פעילות הגמל של אי.בי.אי תמוזג להלמן אלדובי

צוות השקעות הגמל של אי.בי.אי בראשותו של ליאור יוחפז יעבור במלואו לחברה הממוזגת וישתלב בו בתפקידי מפתח. שם חברת הגמל ישונה להלמן אלדובי-אי.בי.אי גמל ופנסיה והיא תנהל כ-50 מיליארד שקל

30.11.2017, 17:11 | רחלי בינדמן

בתי ההשקעות הלמן אלדובי ואי.בי.אי חתמו היום (ה') על הסכם למיזוג פעילות הגמל שלהם. ההסכם אושר על ידי הדירקטוריונים של שתי החברות.

מטרת ההסכם היא לנצל את היתרונות היחסיים של שני הצדדים לטובת מקסום ערך בפעילות משותפת בתחום הגמל, ההשתלמות והפנסיה. שם חברת הגמל ישונה להלמן אלדובי-אי.בי.אי גמל ופנסיה. החברה הממוזגת תנהל כ- 50 מיליארד שקל שמרביתם בתחום הגמל השתלמות ופנסיה.

קראו עוד בכלכליסט

מתווה העסקה כולל מיזוג של חברות הגמל בתמורה להקצאת מניות חדשות של הלמן אלדובי השקעות הציבורית ל-אי.בי.אי, ורכישת מניות נוספות של הלמן אלדובי השקעות מגורמים נוספים על ידי אי.בי.אי. לאחר מיזוג החברות והרכישות הנוספות, צפויה אי.בי.אי להחזיק בכ- 35% מהלמן אלדובי בית השקעות. תמחור העסקה ייקבע סופית על פי הדו"חות הכספיים האחרונים נכון למועד השלמת העסקה, עם קבלת כל האישורים הנדרשים.

צוות השקעות הגמל של אי.בי.אי בראשותו של ליאור יוחפז יעבור במלואו לחברה הממוזגת וישתלב בו בתפקידי מפתח. מנכ"לי שתי חברות הגמל, איתי ברדה ושרון גילרן נוריאל, יעבדו בשיתוף פעולה על תהליך המיזוג.

חותמים על ההסכם, מימין: אורי אלדובי, רמי דרור, עדו קוק ודייב לובוצקי, צילום: גיא בן אסאייג חותמים על ההסכם, מימין: אורי אלדובי, רמי דרור, עדו קוק ודייב לובוצקי | צילום: גיא בן אסאייג חותמים על ההסכם, מימין: אורי אלדובי, רמי דרור, עדו קוק ודייב לובוצקי, צילום: גיא בן אסאייג

העסקה כפופה לקבלת האישורים וההיתרים הנדרשים מרשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון במשרד האוצר וכן קבלת אישור הממונה על ההגבלים העסקיים קודם כניסתה לתוקף. הצפי הוא כי העסקה תושלם במהלך המחצית הראשונה של 2018 עם השלמת התנאים הנדרשים וקבלת ההיתרים כאמור.

רמי דרור, מנכ"ל בית ההשקעות הלמן אלדובי: "מצאנו באי.בי.אי שותפים מצויינים עם הון אנושי איכותי ויתרונות עסקיים יחודיים אשר צפויים לתרום משמעותית להצלחת החברה בכל תחומי פעילותה. לבית ההשקעות הלמן-אלדובי ניסיון רב ומוצלח בהטמעה של מיזוגים ובכל אחד מהמהלכים ניתן דגש ליצירת מצב של win win לכל הצדדים והמעורבים. אנו בטוחים כי היתרון לגודל הנובע מהמיזוג יחד עם הסינרגיה בכניסתו של גוף מוסדי מרכזי כמו אי.בי.אי כבעל אחזקות מהותיות בחברה הציבורית צפויים לתרום משמעותית לערך של בית ההשקעות הלמן אלדובי, לציבור הלקוחות, לעובדים, לסוכנים וליועצים."

עדו קוק, מנכ"ל אי.בי.אי בית השקעות: "מיזוג החברות נועד להרחיב באופן משמעותי את פעילות זרוע חסכון ארוך הטווח של אי.בי.אי, הן בהיקפה והן במגוון המוצרים באמצעות כניסה לעולם הפנסיה. אנחנו בתקופה של מובילות בתשואות וצמיחה בהיקף הנכסים, כולל נכסים בהיקף של מיליארד שקל בקופות גמל מחקות מדד הייחודיות לאי.בי.אי. חיפשנו שותף אסטרטגי שעמו נוכל ליהנות מהיתרון לגודל, לנצל את היכולות של כל גוף, ולהפוך לגורם דומיננטי בשוק. הפעילות של הלמן-אלדובי משתלבת עם הפעילות שלנו באופן אידיאלי ויוצרת חיבור נכון של עוצמות, נכסים ויכולות. באנו להיות שותפים אקטיביים ומעורבים בכל ההיבטים של החברה הממוזגת. הלקוחות ייהנו מיתרון הגודל והמומחיות הגבוהה בניהול השקעות".

עורכי הדין שייצגו את הצדדים בעסקה: עו״ד יאיר שילוני ועוה״ד תימור בלן ממשרד גורניצקי ושות' ועורכי הדין אודי אלפסי ועו"ד רועי רייס ממשרד גרוס קלינהנדלר חודק הלוי גרינברג ושות'.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות