אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קפה הפוך: קופיקס עברה להפסד ברבעון השלישי צילום: ישראל מלובני

קפה הפוך: קופיקס עברה להפסד ברבעון השלישי

הכנסות הרשת אמנם עלו ב-5.2%, אך היא רשמה הפסד של 832 אלף שקל לעומת רווח של 1.9 מיליון שקל אשתקד; הכנסות מגזר בתי הקפה צנחו ב-26%

30.11.2017, 22:39 | אורנה יפת

קבוצת קופיקס, בשליטת אבי כץ, המפעילה רשת בתי קפה ומרכולים מוזלים תחת השם קופיקס וסופר קופיקס, ממשיכה להציג הרעה בתוצאות הכספיות, כך לפי דו"חותיה שפורסמו היום (ה').

קראו עוד בכלכליסט

הרשת סיימה את הרבעון השלישי של 2017 עם עלייה של 5.2% בהכנסות שהסתכמו ב-77 מיליון שקל אך עברה להפסד של 832 אלף שקל לעומת רווח של 1.88 מיליון שקל ברבעון מקביל אשתקד.

גם בשורה התפעולית עברה הקבוצה להפסד של 1.2 מיליון שקל וזאת לעומת רווח תפעולי של 1.67 מיליון שקל ברבעון מקביל. הרווח הגולמי של הקבוצה עלה ב-6.5% ברבעון השלישי והסתכם ב-18.9 מיליון שקל.

האסטרטגיה של העלאת מחיר כוס הקפה בפברואר האחרון ל-6 שקלים לא הניבה תוצאות להן קיוו ברשת והיא מציגה ירידה של 26% בהכנסות במגזר בתי הקפה ל-24 מיליון שקל. הרווח התפעולי של מגזר בתי הקפה התכווץ ל-237 אלף שקל לעומת רווח תפעולי של 3.7 מיליון שקל ברבעון מקביל.

במגזר המרכולים עלו ההכנסות ל-52 מיליון שקל לעומת 40 מיליון שקל ברבעון מקביל, בשל פתיחת סניפים חדשים, אך הקבוצה ממשיכה להציג הפסד תפעולי גם ברבעון הנוכחי של 1.48 מיליון שקל וזאת לעומת הפסד תפעולי של 2 מיליון שקל ברבעון מקביל.

המנכ"ל יקי ודמני מסר כי "החברה נמצאת במהלכים משמעותיים לשפר משמעותית את שורת המכירות וכתוצאה מכך גם את שורת הרווח הנקי".

 

 , צילום: ניר פקין צילום: ניר פקין  , צילום: ניר פקין

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

9 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
מסכנים הזכיינים עבדו עליהם בעיניים
מי שמרוויח העיקרי הוא בעל הרשת בעוד הזכיינים עובדים כמו חמורים בשביל להוציא משכורת רווחים בשיטה הנוכחית לא יראו בחיים במיוחד בסופרים הרווח הגולמי על כוס קפה מבטא בעשרות אחוזים אבל במוצרי יסוד ומכולות הסיפור לא דומה לכך השקעה כזו גדולה בלי סיכוי לרווח עדיף הי. לכם לשים את הכסף על הביטקויין
יוסי  |  01.12.17
לכל התגובות