אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עיכוב באישור רפורמת המס: הריפובליקנים בסנאט דחו את הצבעתם צילום: איי פי

עיכוב באישור רפורמת המס: הריפובליקנים בסנאט דחו את הצבעתם

הריפובליקנים בסנאט היו אמורים להצביע בעניין אתמול, אך ההצבעה נדחתה להיום בעקבות מכשולים מצדו של הסנאטור קורקר החושש מהרחבת הגירעון

01.12.2017, 10:10 | שירות כלכליסט

הרפובליקנים השולטים בסנאט האמריקאי דחו אתמול (ה') בלילה ברגע האחרון את ההצבעה המתוכננת על רפורמת המס הגדולה של הנשיא דונלד טראמפ. הסנאטורים יתקנו חלקים ברפורמה וינסו להעלות אותה מחדש להצבעה במהלך היום, כך לפי הודעתו של מנהיג הרוב בסנאט, מיץ' מקונל.

קראו עוד בכלכליסט

אחד המכשולים העיקריים שעומדים בפני התוכנית הרפובליקנית מגיע מצידו של הסנאטור בוב קורקר, המתנגד להרחבת הגירעון בעקבות הרפורמה המתוכננת. "ככל הנראה ניאלץ להוסיף העלאת מס שאיננו מעוניינים בה כדי לענות על חששותיו של הסנאטור קורקר", מסר מצליף המפלגה, הסנאטור ג'ון קורנין.

 

הנשיא טראמפ, צילום: איי אף פי הנשיא טראמפ | צילום: איי אף פי הנשיא טראמפ, צילום: איי אף פי

ההודעה על דחיית ההצבעה התקבלה זמן קצר לאחר שוועדת המיסוי של הסנאט העריכה כי התוכנית תייצר הכנסות נוספות בגובה 407 מיליארד דולר, שלא יכסו על הקיצוץ המתוכנן של 1.5 טריליון דולר העולה מהתוכנית. בעוד שמנהיגי הרפובליקנים ניסו להמעיט מחשיבות ההערכות הללו, קורקר דרש למצוא דרך לצמצם את הגירעון התקציבי.

אחת מהאפשרויות הנשקלות היא ביצוע העלאות קטנות במס החברות, לאחר שיופחת במסגרת התוכנית ל-20% מ-35% כיום. כמו כן, המחוקקים מתלבטים האם לאפשר להורדה הדרמטית הזו במס החברות לפוג בתוך שש שנים.

הרפובליקנים מחזיקים ב-52 מושבים בסנאט. פירוש הדבר כי הם יכולים להרשות לעצמם לאבד רק שני קולות כדי שהחוק יעבור. אך בינתיים בנוסף לקורקר, סנאטורים נוספים, ביניהם ג'ף פלייק ורון ג'ונסון, הביעו הסתייגות מהרפורמה הנוכחית.

בכל מקרה, גם אם ההצעה תאושר בסנאט, היא תצטרך לזכות גם באישור בית הנבחרים ורק לאחר מכן תועבר לקבלת חתימתו של הנשיא טראמפ.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות