אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עו"ד בכיר לעובדיו: "אתם נראים כמו הצבא העותמאני המובס" צילום: שאטרסטוק

עו"ד בכיר לעובדיו: "אתם נראים כמו הצבא העותמאני המובס"

בפירמת הרצוג פוקס נאמן מחדדים את קוד הלבוש וההופעה; השותף הבכיר, עו"ד אודי סול, פנה לעובדי מחלקתו בנזיפה: "אתם לא עובדים באיזה סטארט-אפ"

01.12.2017, 10:38 | זוהר שחר לוי

פירמת עורכי הדין הגדולה בישראל, הרצוג פוקס נאמן, מחדדת את קוד הלבוש שלה: השותף הבכיר וראש מחלקת חברות וני"ע במשרד, עו"ד אודי סול, פרסם בימים האחרונים הנחיות מפורטות לעובדיו המתלבשים לטענתו ברישול רב: "אתם נראים לי כמו הצבא העותמאני המובס", כך כתב להם.

קראו עוד בכלכליסט

משרד הרצוג פוקס נאמן מונה מעל 300 עורכי דין, מתוכם למעלה מ-115 שותפים ובו יותר מ-50 מחלקות, אחת מהן היא מחלקת חברות וני"ע – שבראשה עומד עו"ד סול, הנמנה על השותפים הבכירים בפירמה.

מהיום להקפיד, צילום: shutterstock מהיום להקפיד | צילום: shutterstock מהיום להקפיד, צילום: shutterstock

עו"ד סול מאס, כך נראה, במראה המרושל של עובדיו ובמכתב ששלח לעובדים הנימה מעט כעוסה והוא אינו מסתיר את ההתרעמות שלו. לדבריו, "אני מתהלך במסדרונות ורואה גם אתכם בישיבות צוות ובפגישות אחד/ת על אחד/ת", כותב השותף, "רבים מכם בחרו בסגנון לבוש 'פריסטייל' והגברים שבכם מתהדרים באופנת הזיפים. לי אתם נראים כמו הצבא העותמאני המובס".

במכתב שהגיע לידי "כלכליסט", ממשיך עו"ד סול לנזוף בעובדיו: "גם הלקוחות פוגשים בכם ורואים אתכם ויש חשיבות רבה לרושם חיצוני ולהתרשמות מכם. בסופו של דבר, אנחנו עורכי דין ולא חבורה של היבסטרים (הטעות במקור, זש"ל), אתם לא עובדים (אולי לצערכם) באיזה 'סטארט אפ'".

על פי ההנחיות החדשות של המשרד, על הגברים להגיע "עם חולצות צווארון, עם מכנסים נאותים (לא ג'ינס, קרעים וכו') ומגולחים למשעי. כמו כן, אבקש גם מהנשים שבכן לא להגיע עם ג'ינס, טריקו וכו'".

יחד עם זאת כתב עו"ד סול כי בימי חמישי המראה במשרד יהיה נינוח יותר בעודו מציין ש"כדי שתרגישו טוב עם עצמכם, אני מחריג לעניין זה את ימי חמישי. הממורמרים שבכם, יטענו בוודאי שכך מתלבשים בכל רחבי המשרד, אבל מחלקת חברות וני"ע היא לא 'רחבי המשרד'".

מהרצוג פוקס נאמן נמסר: "עובדינו מחויבים לשמור על נראות ההולמת את מעמדם המקצועי. המייל בא להדגיש זאת תוך כוונה להעביר את הדברים החשובים הללו ברוח קלילה והומוריסטית. באותה רוח, אודי סול מבקש להבהיר שלא היה בכוונתו להעליב את האימפריה העותמאנית".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

153 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

152.
נזק תדמיתי אדיר למשרד הרצוג שבו לפי הכתבה הברדק חוגג - האם מאיר לינזן יתפטר?
לעניות דעתי אם אכן עורכי דין מופיעים במשרד ברישול ועורכי דין זוטרים יותר כאודי סול כותבים מכתבים פוגעניים ועלגים (עם טעויות בעברית ואי הבנת סלנג בסיסי) ועובדי משרד מדליפים מידע לעתונאים אז בהחלט הייתי מצפה ממר לינזן שמנהל את המשרד שיטול קורה מבין עיניו ייקח אחריות ויגיש את התפטרותו לאלתר. כנל לגבי אודי סול ואותו עובד שהדליף. דרוש ניקוי אורוות כללי
עורכת דין שעבדה במשרד  |  04.12.17
150.
"נראות ההולמת את מעמדם המקצועי" - אפשר את זה ביותר מגעיל?
אפשר לחשוב שהם מנתחי לב. גם מפלים בין נשים לגברים - לפי מה שפורסם הוראות הלבוש וההופעה הן לגברים, ובסוף זורקים איזה מילה גם לכיוון הנשים. גם מגבילים את חירות הפרט - ממתי אסור לכל אדם לבוא למקום העבודה לבוש כפי שנוח לו. וגם מתיימרים להשתייך למעמד נעלה, המתנשא מעל למעמדנו שלנו - הציבור ה"פשוט". גועל נפש פשוט גועל נפש.
איתן  |  04.12.17
לכל התגובות