אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שיפור בצמיחה בהודו, אך היא עדיין משתרכת מאחורי סין צילום: בלומברג

שיפור בצמיחה בהודו, אך היא עדיין משתרכת מאחורי סין

התמ"ג צמח בשיעור של 6.3% ברבעון השלישי השנה, עלייה לעומת התרחבות של 5.7% ברבעון הקודם. לשם השוואה, שיעור הצמיחה של סין באותה תקופה עמד על 6.8%

01.12.2017, 11:37 | שירות כלכליסט
כלכלת הודו מתאוששת לאחר תקופת האטה שנמשכה שנה, אם כי היא עדיין משתרכת מאחורי סין.

קראו עוד בכלכליסט

על פי נתונים שפורסמו היום (ו'), התמ"ג צמח בשיעור של 6.3% ברבעון השלישי השנה, עלייה לעומת התרחבות של 5.7% ברבעון הקודם. לשם השוואה, שיעור הצמיחה של סין באותה תקופה עמד על 6.8%.

רה"מ מודי, צילום: איי פי רה"מ מודי | צילום: איי פי רה"מ מודי, צילום: איי פי

בכל זאת, הנתונים בוודאי ישמחו את ראש הממשלה נרנדרה מודי, ששתי הרפורמות העיקריות שקידם בשנה האחרונה – ביטול שני השטרות הגבוהים ביותר ורפורמה מקיפה במערכת המיסוי במדינה - נחשבו לסיבה העיקרית לירידה בצמיחה בתחילת השנה.

"הצמיחה החזקה מצביעה על כך שההשפעה השלילית הראשונית של שתי הרפורמות המבניות המשמעותיות ככל הנראה כבר מאחורינו, ובתקווה שברבעונים הבאים נמשיך לראות מגמת עלייה", הגיב לנתונים שר האוצר ארון ג'איטלי. "אני חושב שהחלק המשמעותי ביותר הוא העובדה שהתוצאות החיוביות של הרבעון האחרון הושפעו בעיקר מהצמיחה בסקטור הייצור".

עם זאת, להערכתו של פריאנקה קישורה, כלכלן בכיר באוקספורד אקונומיקס, רפורמת המס ממשיכה להוות נטל על הצמיחה, אך הכלכלה הצליחה להתגבר על ההשפעות של ביטול השטרות. לדבריו, "ההתאוששות יצאה לדרך. בשנה הבאה נראה כיצד המכשולים הללו הופכים לתנופה עבור הכלכלה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות