אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עשרות אלפים הפגינו בת"א: "נתניהו, ההיסטוריה לא תסלח לך" צילום: ynet

עשרות אלפים הפגינו בת"א: "נתניהו, ההיסטוריה לא תסלח לך"

המפגינים מחו נגד "חוקי השחיתות" בשדרות רוטשילד. אלוף במיל' עמירם לוין: "ממשלות מושחתות לא מנצחות". היועץ המדיני לשעבר של נתניהו, עוזי ארד: "למדינה אין תקנה כיום". מני נפתלי: "מעכשיו - כל שבת אנחנו בת"א". במקביל: הפגנות נוספות נגד השחיתות

02.12.2017, 23:21 | ynet

ביקורת חריפה על "חוקי השחיתות" ועל ראש הממשלה: עשרות אלפי בני אדם השתתפו הערב (שבת) ב"צעדת הבושה" שעברה מבית העצמאות ברחוב רוטשילד בתל אביב עד לרחבת כיכר הבימה. את ההפגנה נגד מה שהוגדר השחיתות השלטונית והסחבת בחקירת ראש הממשלה בנימין נתניהו, ארגנו ויזמו מארגני ההפגנה שמתקיימת בכל מוצאי שבת מול בית היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנלדבליט בפתח תקווה. הפגנות דומות התקיימו ביישובים נוספים ברחבי הארץ.

עוזי ארד, שכיהן בעבר כראש המטה לביטחון לאומי וכיועץ המדיני של ראש הממשלה נתניהו, היה הנואם המרכזי בהפגנה. לדבריו, "אחד הדברים שעשו נביאי ישראל זה שהם ידעו גם להוכיח את העם ומעל לכול באומץ את מלכיהם והשלטון כאשר סטו מדרך הישר. על המקום הזה שבו אנחנו ניצבים, שבו לפני 70 שנה התכנסה האספה של מועצת העם ונציגי היישוב העברי ויחדיו הכריזו על הקמת מדינה יהודית ששמה מדינת ישראל ועל שמירת המפעל הזה והמשכו אנו נותנים את הדעת הערב".

 

ארד הוסיף כי "כאיש מודיעין שמסתכל על ארצו שהמדינה נמצאת במשבר עמוק שבו עצם המבנה של המדינה על יסודותיו ואושיותיו ומוסדותיו והרגליו כמו שכוננו על ידי המייסדים - המבנה נתון לערעור חמור. לפני זמן לא רב התכנסו בבית בית בן גוריון שני תריסרי מבוגרים שתרמו לביטחון ישראל ונשאלה שאלה אם לישראל יש סכנה קיומית? מה שהפתיע אותי זה שאחד מהם אמר שתופעת אי החוקיות המתפשטת והפרת החוק זאת הסכנה".

 

"כמי שהיה מעורב בצוללות, גם שם היו דברים שנעשו בשביל בצע כסף. התחום שבו חובת השלטון הוא הגבוה ביותר כי לשם אזרחי המדינה נותנים הכול ומסכנים את עצמם תוך ציפייה שהשלטון ינהג בממלכתיות ולא שאנשים ייתנו שמיליונים יעברו אחד לשני. במדינה מתוקנת, מה שהיה צריך לקרות נגד השחיתות, השלטון היה מכונן גוף שיילחם בשחיתות ומה שנחוץ שיהיה זה שתוקם מנהלת ללוחמה בשחיתות שתקבל סמכויות ושתעשה את הדברים האלה כי אחרת השחיתות לא תסולק. אבל במקום זה, על ידי השלטונות נעשה בדיוק ההפך, דבר שמחשיד עד מאוד. אני מאמין שיהיה שינוי ושמהדינה תילחם בשחיתות אבל צריך שייעשה מעשה מנהיגותי וכעת למדינה אין תקנה".

 

 

"צעדת הבושה", צילום: אדם קפלן "צעדת הבושה" | צילום: אדם קפלן "צעדת הבושה", צילום: אדם קפלן

עשרות אלפי מפגינים עשרות אלפי מפגינים עשרות אלפי מפגינים

 

ההפגנה בתל אביב, צילום: ynet ההפגנה בתל אביב | צילום: ynet ההפגנה בתל אביב, צילום: ynet

לוין וארד בהפגנה, צילום: מוטי קמחי לוין וארד בהפגנה | צילום: מוטי קמחי לוין וארד בהפגנה, צילום: מוטי קמחי

מפגינים בתל אביב, צילום: ynet מפגינים בתל אביב | צילום: ynet מפגינים בתל אביב, צילום: ynet

אלוף במיל' עמירם לוין אמר בהפגנה: "אנחנו כאן לדרוש מה שמגיע לנו כאזרחים. אנחנו סביבה חזקה כי כולנו גאים להיות ישראלים. במשך 70 שנה בנינו חברה לתפארת עם הישגים כמעט בכל תחום אבל בפוליטיקה הפכנו לקדם על העולם המערבי ועל היהדות שאנחנו שייכים אליה. אנחנו אחראים כי לא הפנמנו שמגיע לנו יותר ואנחנו ראויים למנהיגות טובה שמייצגת את הציבור ולא מדיחה ומביישת אותו".

לוין הוסיף: "כל עוד נאפשר להם לכופף אותנו - נקבל את השחיתות בפרצוף, ולכן צריכים להגיד לממשלה שיגידו לביבי 'עד כאן'. כאיש ביטחון אני רוצה להגיד לכם שאין לנו ברירה, שממשלות מושחתות לא מנצחות וזה לא משנה כמה טנקים מטוסים וצוללות הן יקנו, אבל ביבי אני אומר לך היום החברים מפעם לא יסלחו לך, ההיסטוריה לא תסלח לך על מה שאתה עושה היום".

עוד לפני תחילת הצעדה נשמעו קריאות "הון, שלטון, עולם תחתון". המפגינים, שצעקו בין היתר "ביבי הפחדן, נגמר לך הזמן", נשאו שלטים שעליהם נכתב: "מושחתים נמאסתם", "העם דורש צדק משפטי", "אני חמוץ, ביבי רקוב", "מנדלבליט אתה הבעיה - לא הפתרון". מהמשטרה נמסר כי בעקבות ההפגנה רחוב רוטשילד נחסם לתנועה מרחוב הרצל ועד רחוב נחלת בנימין.

לדברי יוזמי ההפגנה, עו"ד אלדד יניב ואב הבית לשעבר במעון ראש הממשלה מני נפתלי, הם היו חייבים להחריף את המחאה לנוכח "הניסיונות להעביר בחקיקה חוקים שמסייעים לשחיתות", בהם "חוק ההמלצות" (שאוסר על המשטרה לפרסם המלצות על סיכומי חקירה) ו"החוק הצרפתי" (שאוסר על חקירת ראש ממשלה מכהן).

נפתלי אמר בהפגנה הערב: "הכותרות אומרות 'שמאלנים', אבל לא מדובר בימין, שמאל או מרכז. ראש הממשלה נתניהו ניסה לרמוס אותי כאזרח והוא לא ידע מי אני וכל משרד ראש הממשלה יודעים מי אני. נלחמתי במלחמות ישראל ואז הוציא אותי כי נלחמתי נגד ראש הממשלה. אני נלחם עד המוות. השיטה לא טובה ואנחנו נשנה את השיטה. מעכשיו כל שבת אנחנו בתל אביב".

"אם נהיה אלפי אנשים ברחובות, חלק מחברי הכנסת של כחלון יברחו מהמליאה בקריאה השנייה והשלישית מרוב בושה", אמר לפני ההפגנה עו"ד יניב בהזמנה שהפיץ ברשתות החברתיות. "ולא רק הם, כי יש אנשים נורמלים בכנסת. השפויים לא יצביעו בעד חוקי המאפיה שנולדו כדי להשתיק את המשטרה ולהציל את ביבי ולכן החוקים האלה ייפלו. אם נצא לרחובות באלפים, הם יקשיבו לנו. פשוט תבואו להפגין ובבקשה תביאו את כל מי שאתם מכירים. תביאו דגלים. תביאו משפחה וילדים".

חלק מהמשתתפים החלו את ההפגנה בכיכר גורן בפתח תקווה כדי לשמור על זיקה עם המקום שהפך למזוהה איתם. "אנחנו לא עזובים את פתח תקווה", אמר מני נפתלי בדרכו להפגנה השבועית. "אנחנו עושים בתל אביב הפגנה גדולה מאוד כדי להסביר לנתניהו שהמדינה לא שלו ושהוא צריך לצאת לנבצרות. מבחינתו הוא לא משרת את העם, לא הוא ולא חברי הכנסת שלו. הממשלה לא מתפקדת ולכן אנחנו מחליפים את השלטון".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות38 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

35.
סימון סיום דרכו של החזיר מקסריה
כל מי שנשאר בבית ולא בא צריך להתבייש.תרבות ההתנהלות של הכסיל החמוץ והכנופיה שלו הינם שפל חסר תקדים שת התנהלות נבזית ונפשעת כנגד כולנו מממנים מחלה ממארת של חזירייה ארורה ועבדות לעולם חרדי חשוך של אלפי עריקים שמקומם בכלא ולא בכנסת.בושה וחרפה שעריקים כמו גפני פורוש ליצמן-מנהלים חיינו במקום להיות בכלא.אנו נקים מפלגה שתכניס -12 מנדטים ויחד עם יאיר לפיד במצע יופיע חוק האוסר השתתפות בבחירות של עריקים ואיסור העסקת עריק-בסקטור הציבורי.כך-ניפרע מהעבדות שהביא המנותק החמוץ מקיסריה ונפסיק לממן מחלה ממארת חרדים.כולנו מתגייסים לסילוק הכנופיה ואדונם-שבגדו בנו הפקירו את העיסוק בשקום החורבן הכלכלי שגרמו לטובת הישרדות והתרפסות-לעריקים.זוהי חובת כולנו
אליפז וגמלאי צהל  |  03.12.17
לכל התגובות