אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל מזור רובוטיקה אורי הדומי חשוד בפרשת מידע הפנים בחברה צילום: אסף שילה- ישראל סאן

מנכ"ל מזור רובוטיקה אורי הדומי חשוד בפרשת מידע הפנים בחברה

ל"כלכליסט" נודע כי הדומי נחקר באזהרה על ידי רשות ניירות ערך; החשדות נוגעים למידע פנים שהועבר למקורבים לכאורה, לקראת העסקה המהותית של מזור עם ענקית המכשור הרפואי מדטרוניק

03.12.2017, 14:06 | תומר גנון ודרור רייך

גם בארזים: מנכ"ל חברת המכשור הרפואי מזור רובוטיקההוא אחד החשודים בשימוש אסור שנעשה במידע פנים על ידי בכירים בחברה. ל"כלכליסט" נודע כי המנכ"ל, אורי הדומי, נחקר באזהרה ברשות ניירת ערך במהלך חודש מאי השנה בשל חשדות למעורבותו בפרשה.

קראו עוד בכלכליסט

במסגרת הפרשה, בכירים בחברה חשודים בהדלפת מידע פנים למקורבים, לקראת העסקה המהותית שעליה חתמה מזור עם ענקית הציוד האמריקאי מדטרוניק, במאי שעבר. המקורבים שקיבלו את המידע אכן רכשו על פי החשד מניות של מזור טרם הדיווח על העסקה לבורסה.

בחודש יוני השנה דיווחה מזור למשקיעים על חקירת הרשות. בדיווח נאמר כי חודש קודם לכן פשטו חוקרי הרשות על משרדי החברה בקיסריה, ערכו חיפוש וחקרו באזהרה נושאי משרה. במסגרת החקירה נערך חיפוש בביתו של הדומי ברמת השרון והוחרם הטלפון הנייד שלו. מקורב לחקירה הגדיר את החשד למעורבותו של הדומי בהדלפת מידע הפנים כ"משמעותי".

במסגרת העסקה עם מדטורניק, הפכה למעשה החברה האמריקאית לבעלת מניות במזור. ההסכם מבוסס על שני שלבים: השלב הראשון כולל קידום מכירות משותף המוגבל לארה"ב בלבד; השלב השני כולל שיווק של מערכת מזור על ידי מדטרוניק בכל העולם. ב-18בספטמבר נכנסו החברות לשלב השני, במסגרתו קיבלה מדטרוניק אחריות מלאה להפצת מערכת מזור X.

במסגרת שלב זה משקיעה מדטרוניק 40 מיליון דולר בחברה הישראלית. המעבר להפצה של מדטרוניק צפוי להשפיע מהותית על ההוצאות התפעוליות של מזור. אלה עמדו ברבעון השלישי על 15.7 מיליון דולר, לעומת 10.6 מיליון דולר ברבעון המקביל.

מזור מפתחת מערכות הנחיה רובוטית לניתוחי עמוד שדרה. מערכותיה מאפשרות לערוך ניתוח מדויק באמצעות זרוע רובוטית. היקף החדירה של מערכות ניתוחי עמוד שדרה נמוך, אך ישנו פוטנציאל צמיחה מהותי לפעילות של מזור. מאז הדיווח על ההסכם עם מדטרוניק החלה מניית מזור בעלייה עקבית ומהירה: מתחילת 2017 טיפסה המניה בכ-130% וביום שישי היא ננעלה בנאסד"ק בשווי של 1.5 מיליארד דולר. מדטרוניק נסחרת בבורסת ניו יורק בשווי של 110 מיליארד דולר.

אורי הדומי מנכ"ל מזור רובוטיקה, צילום: אסף שילה- ישראל סאן אורי הדומי מנכ"ל מזור רובוטיקה | צילום: אסף שילה- ישראל סאן אורי הדומי מנכ"ל מזור רובוטיקה, צילום: אסף שילה- ישראל סאן

ממזור נמסר: "החברה אינה מגיבה מעבר לאמור בדיווחיה הרשמיים".

מטעמה של עו"ד יעל גרוסמן, המייצגת את הדומי, טרם נמסרה תגובה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות