אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נתניהו נסוג מחוק ההמלצות יממה אחרי ההפגנה: "ביקשתי שלא יחול עליי" צילום: איי פי

נתניהו נסוג מחוק ההמלצות יממה אחרי ההפגנה: "ביקשתי שלא יחול עליי"

על רקע הביקורת ההולכת וגוברת מתוך הקואליציה, ויממה לאחר שרבבות מחו בת"א, הודיע נתניהו: "החוק טוב ונכון, אבל ביקשתי שינוסח כך שלא יחול על חקירתי". הוא תקף את המשטרה וטען: "ההמלצות בענייני נקבעו כבר בתחילת החקירה"

03.12.2017, 14:41 | שירות כלכליסט ו-ynet
הביקורת על החוק גם מתוך הקואליציה הולכת וגוברת, אתמול (שבת) התכנסו רבבות כדי למחות נגדו - וכעת הודיע ראש הממשלה כי הוא אמנם מתכוון לקדם אותו, אך ביקש שלא יחול עליו. ראש הממשלה בנימין נתניהו כינה את חוק ההמלצות "טוב ונכון", אך על רקע הביקורת הודיע כי "ביקש לוודא שינוסח כך שלא יחול על החקירה שמתנהלת בענייני".

"חוק ההמלצות הוא חוק טוב, הוא שומר על כבוד האדם", כתב נתניהו בעמוד הפייסבוק שלו. "הוא מסדיר את ההפרדה הברורה שקיימת בדמוקרטיה בין תפקיד המשטרה לבין תפקיד הדרג המשפטי. בנושאים שנקבעו בחוק, הדרג המשפטי הוא הגוף היחיד שמוסמך להחליט אם להעמיד אדם לדין. החוק נועד למנוע פרסום של המלצות משטרה שמותירות עננה על אנשים חפים מפשע, דבר שקורה חדשות לבקרים".

בנימין נתניהו בישיבת הממשלה, צילום: איי פי בנימין נתניהו בישיבת הממשלה | צילום: איי פי בנימין נתניהו בישיבת הממשלה, צילום: איי פי

נתניהו טען כי "העיסוק בחוק ההמלצות הפך לצערי לכלי ניגוח פוליטי נגד ממשלה נבחרת שמביאה הישגים חסרי תקדים בביטחון, בכלכלה, בחברה ובזירה המדינית. על מנת שהדיון בחוק יהיה ענייני ולא ינוצל לתעמולה פוליטית, ביקשתי מח"כ אמסלם לוודא שהחוק ינוסח כך שלא יחול על החקירה שמתנהלת בענייני".

ראש הממשלה הוסיף ותקף את המשטרה וטען כי "ממילא ברור לכל שלהמלצות המשטרה בענייני אין שום משמעות. נראה שהן נקבעו כבר בתחילת החקירה, הודלפו לכל אורכה, ולא השתנו למרות העובדות הברורות שמוצגות פעם אחר פעם - שמוכיחות שלא היה כלום. בדמוקרטיה שומרת חוק צריך לאפשר לדרג המשפטי לקבל החלטות באופן ענייני ונקי מלחצים. לכן צריך להעביר את חוק ההמלצות. החוק נכון ודרוש, ומשהובהר שאין לו שום נגיעה לענייני האישי, אני מצפה מכל חברי הקואליציה לתמוך בו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

15 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

13.
בתור ר"מ תעצור את העברת החוק ולא רק שזה לא נוגע לחקירתך.
אתה ממש ליצן. יש לך או מישהו שירש אותך משהו להסתיר מעיניי הציבור או המשטרה? עצור את העברת החוק המטומטם כמו גם את שאר החוקים שאתה וממשלתך מעבירים ויש בהם ריח סירחון של דג מחוץ למים 3 ימים. אתה ומי שבחר אותך אנשים מפגרים כיון שרק ריח פוטין ואירן עולה לאויר. שום דבר נכון אתה או ממשלתך מצליחים לעשות למען אזרחיה ובוחריך. הפכת את המדינה 'הדמוקרטית היחידה' באזור (לפי דבריך) לאירן, סעודיה או טורקיה. מדינה תאוקרטית ודיקטטורית שמסתירה את ההתנהלות נבחריה מעיניי הציבור שמה לא יאהב את דרך התנהלותה. בושה וחרפה.
חורגים לאלוהים  |  03.12.17
לכל התגובות