אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הדור הבא של ה-Edge: סמסונג מפתחת סמארטפון שכולו מסך צילום: letsgodigital

הדור הבא של ה-Edge: סמסונג מפתחת סמארטפון שכולו מסך

החברה רשמה פטנט שכולל גם תיאור של מערכי הייצור שיידרוש הטלפון החדש; ייחודו במסך שגולש לשוליים ומכסה בעצם את כל החזית מכל הכיוונים. עדיין לא ידוע מתי יהפוך הפרויקט למוצר, ואיך ישפיע הפיתוח על ממשק הטלפון

03.12.2017, 16:06 | רפאל קאהאן

סמסונג מפתחת תצורת תצוגה חדשה: סמארטפון בעל מסך שמתעקל ב-180 מעלות לכיוון גב הטלפון, מה שאומר שהתצוגה תכסה את כל המכשיר - כולל השוליים.

קראו עוד בכלכליסט

לפי דיווח של אתר letsgodigital.org ההולנדי, החברה רשמה פטנט על התצורה הזו. מסמך הפטנט כולל גם פירוט של תהליכי הייצור הנדרשים, ברמה שמאפיינת תוכניות עבודה ולא פטנטים כלליים.

עיצוב קונספט של הטלפון החדש, צילום: letsgodigital עיצוב קונספט של הטלפון החדש | צילום: letsgodigital עיצוב קונספט של הטלפון החדש, צילום: letsgodigital

עיצוב שכזה יהפוך את הטלפון לשביר ועדין בהרבה ממה שהוא כיום, אך יעניק לו סגנון ייחודי ויוצא דופן. בהסתמך על גישת סמסונג בעבר, יש להניח שתמקם בשוליים אייקונים שיהוו קיצורי דרך ליישומים, סרגלי הודעות ועוד. בנוסף, ככל הנראה שניתן יהיה להוסיף כפתורים בהתאם לצורך או בהתאם לאפליקציה שרצה ברקע.

תצורת המסך ללא שוליים הפכה לטרנד עיצובי מרכזי בשוק, אך מעטות הן החברות שניסו לנצל את שטח התצוגה הנוסף, למעט סמסונג ושארפ. סמסונג הציגה לראשונה טלפון בעל תצוגה בשוליו בגלקסי S6 אדג', מה שנתפס כגימיק לא שימושי במיוחד בקרב הסוקרים והמשתמשים. חברות אחרות, ביניהן אפל, LG, וואווי ושיאומי, עברו למכשירים בעלי יחס תצוגה שמאפשר להגדיל את המסך ביחס לשטח גוף הטלפון, אך לא ויתרו לחלוטין על השוליים.

הפיתוח החדש נחשף זמן קצר לאחר שנודע שסמסונג מתקדמת בפיתוח הסמארטפון המתקפל שלה, פרויקט שמכונה גלקסי X. הענקית הקוריאנית חזרה להשקיע בפיתוח הזה, לאחר תקופה ארוכה בה הוקפא. עדיין לא ידוע מתי יגיע לשוק והחברה לא חושפת מידע על הפרויקט. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות