אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אופ"א צפויה לדחות את התוכנית הכלכלית של מילאן; העונשים בדרך צילום: אי פי איי

אופ"א צפויה לדחות את התוכנית הכלכלית של מילאן; העונשים בדרך

איגוד התאחדויות הכדורגל האירופי צפוי לפרסם את הפסיקה שלו לגבי הצעתה של מילאן לאזן מחדש את התקציב שלה, במסגרתה היא מבקשת לדחות או להימנע מענישה בשל הפרת חוקי הפייר פליי הפיננסי

03.12.2017, 17:10 | שירות כלכליסט
אופ"א צפויה לפרסם את הפסיקה שלה לגבי הצעתה של מילאן לאזן מחדש את התקציב שלה, במסגרתה היא מבקשת לדחות או להימנע מענישה בשל הפרת חוקי הפייר פליי הפיננסי. אולם לפי הדיווחים, אופ"א צפויה לדחות את התכנית של מילאן לארבע שנים.

מנכ"ל הקבוצה, מרקו פאסונה הציג את התוכנית באופ"א ב-9 בנובמבר, אך נראה כי הקבוצה תידרש לציית לחוקים בלי עיכוב.

קראו עוד בכלכליסט

שחקני מילאן. נשיא אופ"א אלכסנדר צ שחקני מילאן. נשיא אופ"א אלכסנדר צ'פרין הודה כי הוא מוטרד מהמצב הכלכלי בקבוצה האיטלקית. | צילום: אי פי איי שחקני מילאן. נשיא אופ"א אלכסנדר צ

בחודש שעבר מאז התפרסמה בניו יורק טיימס כתבת תחקיר על המסתורין סביב המבנה הפיננסי של הקבוצה והבעלים של הקבוצה יונגהונג לי. נשיא אופ"א, אלכסנדר צ'פרין, אף הודה כי הוא מוטרד מהמצב הכלכלי בקבוצה האיטלקית.

ייתכן מאוד שמילאן בדרך לקריסה כלכלית.

העונשים הפוטנציאלים על הפרת חוקי הפייר פליי הפיננסי הם:

1. אזהרה

2. שימוע

3. קנס

4. הפחתת נקודות בטורניר הנוכחי או הבא

5. דחייה של קבלת הכנסות מאופ"א

6. איסור לרשום שחקנים חדשים בתחרויות של אופ"א

7. הגבלת מספר השחקנים שניתן לרשום לטורנירים של אופ"א

8. הדחה מטורנירים

9. שלילה של תואר או פרס

במרכז הבעיה נמצאת ההסתמכות הכבדה של לי על הלוואות בריבית גבוהה כדי לרכוש את הקבוצה.

לאחר שהשקעות פוטנציאליות לא התממשו פנה לי לחברת הפרייבט אקוויטי האמריקאית אליוט מנג'מנט, שמוגדרת כ"קרן טורפת", זאת בשל הנטייה שלה לרכוש חובות של חברות ומדינות כושלות כמו פרו, קונגו – ברזוויל וארגנטינה במחירים נמוכים. לי קיבל הלוואה של 300 מיליון יורו, כש-180 מיליון יורו הוקצו להשלמת הרכישה של מילאן והשאר יועד לרכישת שחקנים. מועד החזר ההלוואה כולה נקבע לאוקטובר 2018, כשהריבית על הסכום הגבוה יותר עומדת על 11.5% ועל 7.5% לשאר.

ב-ESPN מעריכים כי מילאן, "צריכה להשיג 350 מיליון דולר עד אוקטובר 2018 כדי להעלים את אליוט מנג'מנט", ואילו בסאן דיווחו כי אופ"א חוקרת את מצבה הפיננסי של מילאן מאז ההשתלטות על ידי לי. במקביל, בניו יורק טיימס דיווחו בשבוע שעבר שיש שמטילים ספק בכך שללי יש את הכסף הנחוץ כדי לנהל את הקבוצה המפסידה כסף. "המכרות שלי טען שהוא מנהל היו בבעלות ארבעה אנשים שונים מאז השנה שעברה, כך לפי מסמכי החברות בסין. פעמיים החליף העסק ידיים בלי תמורה עסקית".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות