אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יש לכם כסף רדום בקופת גמל? חברות הביטוח יחוייבו לשלוח לכם את הצ'ק צילום: שאטרסטוק

יש לכם כסף רדום בקופת גמל? חברות הביטוח יחוייבו לשלוח לכם את הצ'ק

לפני שלוש שנים החליטה המפקחת על הביטוח לאפשר לחוסכים שצברו סכומי כסף קטנים בקופות הגמל למשוך את החסכונות ללא קנס יציאה. כעת הכריזה כי במטרה למנוע את כרסום החיסכון על ידי דמי הניהול היא תחייב את החברות ליזום בעצמן את החזרת הכספים

03.12.2017, 17:45 | רחלי בינדמן
דורית סלינגר, הממונה על שוק ההון והמפקחת על הביטוח, חשפה היום בכנס קופות הגמל המפעליות כי תחייב את חברות הגמל לשלוח לעמיתים בקופות הגמל הקטנות המנהלות עד 8,000 שקל את הסכום הצבור ולא להמתין עד שהלקוח יבקש את הכסף.

קראו עוד בכלכליסט

"בשנת 2018 בכוונתנו להמשיך ולקדם תהליכים שיבטיחו מיצוי זכויות אפקטיבי ויעיל של החוסכים. בכוונתנו לתת תשומת לב מוגברת לחשבונות הקטנים בקופות הגמל, ולקרב את החוסכים את כספם באמצעים שונים ובכלל זה לחייב את הגופים לנקוט בפעולה יזומה לתשלום הכספים לעמיתים. עד היום אפשרנו לגופים להיענות לפניות העמיתים המבקשים למשוך את כספם. נוכחנו לדעת כי נרשמה היענות דלה של הציבור. על מנת שאותו ציבור לא ייפגע מכרסום דמי ניהול ביתרות הצבורות שבחשבונות הקטנים, אנו משנים אסטרטגיה ודורשים מהגופים להיות אקטיביים וממש לשלוח לעמיתים את כספם".

 , צילום: סי די בנק ובלומברג צילום: סי די בנק ובלומברג  , צילום: סי די בנק ובלומברג

לפני כשלוש שנים החליטו בפיקוח לאפשר לחוסכים שצברו סכומי כסף קטנים בכל קופות הגמל שברשותם למשוך את הכסף ללא קנס יציאה. זאת שכן דמי הניהול ששילמו אכלו את הסכום הצבור שעמד בממוצע בקופות אלה על מאות שקלים בודדים. אלא שרוב העמיתים לא מימשו את זכותם וכלל לא בדקן או ידעו שברשותם קופות גמל שניתן למשוך וכעת כצפוי הצעד הבא הוא לחייב את החברות לפעולה אקטיבית. זאת במיוחד לאחר שמתחילת השנה יכולות הקופות לגבות דמי ניהול מינימאלים של 7 שקלים בחודש מהחוסכים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות11 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
תגובה לכותב מס' 7
יש יתרון בכך שיהיו מספר קופ"ג. מדוע? אני פודה אחת ואת הכסף הפדוי אני מפקיד בקופה אחרת (יש לי הרבה קופ"ג, בסכומים קטנים כ"א). מיד עם ההפקדה אני זכאי להחזר של 35% מסכום ההפקדה. אני מרבה לפתוח קופ"ג חדשות , כמובן בסכומים קטנים של 500- 1800 שח, ההפקדה הראשונית היא חד פעמית, אח"כ נותן הוראת קבע להפקדות חודשיות של 50 שח' לכל קופה ושוכח מהן. בסוף כל שנה (אמצע דצמבר) בודק ומחליט מה לפתוח ואת הפדיון כאמור אני מפקיד באחת הקופ' וחוזר חלילה. לזה קוראים "תכנון מס". בתקוה שעזרתי. בהצלחה.
יצחק, רשל"צ.  |  04.12.17
לכל התגובות