אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נחתם: עובדי רשות המסים יקבלו תוספת שכר של 9% צילום: טל שחר

נחשף בכלכליסט

נחתם: עובדי רשות המסים יקבלו תוספת שכר של 9%

ההסכם נחשף ב"כלכליסט" במרץ האחרון והוא קובע כי 6,000 עובדי הרשות ייהנו מתוספת שכר שתינתן בשלוש פעימות שיתפרסו על פי שלוש שנים. עוד הוחלט על רוטציה שתאפשר מעבר תפקידים בין יחידות הרשות

03.12.2017, 20:36 | עמרי מילמן

נחתם סופית הסכם השכר עם עובדי רשות המסים, שנחשף ב"כלכליסט" במרץ האחרון, לפיו עובדי הרשות יקבלו תוספת שכר של 9%. לפי ההסכם 6,000 עובדי הרשות יקבלו את אותה התוספת על פני 3 שנים, כאשר התוספת תחולק באופן דיפרנציאלי כתוספת אחוזית ושקלית שתתעדכן לפי מדד המחירים, במטרה שלא להעניק את עיקר התוספת לבעלי המשכורות הגבוהות.

קראו עוד בכלכליסט

הפעימה הראשונה תינתן רטרואקטיבית עבור ינואר 2017, הפעימה השנייה בינואר 2018 והשלישית בתחילת 2019. התוספת הזו היא בנוסף להסכם המסגרת שהעניק תוספת של 7.75% לכלל עובדי המדינה בשנים הקרובות. ההסכם הסדיר כעת תוספות עבור מלחמה בפשיעה חמורה, המשולמת לעובדים העוסקים בפעילות מודיעינית וחקירתית, והרחבת הזכאות לתוספת זו ליחידות נוספות שבעבר לא קיבלו אותה.

עוד סוכם על נוהל רוטציה שיונהג ברשות המסים על מנת לאפשר לרשות לבצע סבב תפקידים בתוך היחידות ובין היחידות במערך, גם בקרב קבוצות העובדים המשתייכים לדרג הניהולי הזוטר (היום ישנה רוטציה רק בדרג הבכיר). הביקורת הגדולה שנשמעה מקרב המייצגים השונים וממשרד האוצר עצמו היא כי התוספת הנדיבה, שבאה על חשבון תוספת כח אדם של רשות המסים, שנמצאת במחסור חמור לפי דוחות מבקר המדינה, לא ניתנה בעבור קידום איחוד אגפי רשות המסים.

לפי הסיכום, "הצדדים התחייבו להמשיך לנהל משא ומתן בדבר ההשלכות של איחוד אגפי רשות המסים, תוך התייחסות, בין היתר, לתנאי העסקה שיחולו על העובדים במסגרת הסכם עבודה חדשני, ככל שיבוצע איחוד של פעילויות אגפי רשות המיסים בעתיד". עובדי הרשות דורשים הסכם שכר מודרני, שיעניק שכר גבוה יותר ותחרותי יותר בהשוואה לשוק לעובדי הרשות, אולם כאמור זה טרם ניתן להם. אולם כן סוכם כי ייצא פיילוט של משרד חדש מאוחד ברשות, אשר יוקם בעיר שבה אין שירותי מס ויכלול תחת קורת גג אחת את אגפי מס הכנסה והמע"מ - אך היכן ובאילו תנאים - לא הוחלט.

מנהל רשות המסים משה אשר, צילום: נמרוד גליקמן מנהל רשות המסים משה אשר | צילום: נמרוד גליקמן מנהל רשות המסים משה אשר, צילום: נמרוד גליקמן

ההסכם נחתם הערב בין יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, יו"ר הסתדרות עובדי המדינה אריאל יעקובי, סגן בכיר לממונה על השכר במשרד האוצר דיאא אסדי, מנהל רשות המסים משה אשר וראשי הוועדים ברשות המסים (בהם: יו"ר הוועד הארצי של עובדי מס הכנסה ומיסוי מקרקעין ואדים אבנשטיין, יו"ר הוועד הארצי של עובדי מכס ומע"מ רן סופר ויו"ר ועד עובדי שע"מ דודו דורון) ומנכ"ל האוצר שניהל את המשא ומתן.

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, מסר כי: "ההסכם מחזק את מעמד עובדי רשות המסים, אשר ממלאים תפקיד חשוב ומשמעותי בהגנת אזרחי המדינה מפני נזקי הפשיעה כלכלית. תוספות השכר משקפות את ערכי השוויון ונותנות מענה לעלייה ברמת האחריות המוטלת על עובדי הרשות".

מנכ"ל משרד האוצר שי באב"ד, מסר כי: "אנחנו מסיימים שנה ארוכה בה עשינו ועודנו עושים מאמצים רבים על מנת לחזק את העובדים הזוטרים בתעשייה ככלל, וברשות המיסים בפרט. מדובר בהישג חשוב הן מבחינת נוהל הרוטציה שיונהג ברשות המסים, הן מבחינת הצעד המשמעותי שנעשה בדרך לאיחוד אגפי הרשות וכמובן בקידום שירות איכותי יותר לציבור".

יו"ר הסתדרות עובדי המדינה אריאל יעקובי, ציין כי: "טיפוח ההון האנושי בשירות המדינה וברשות המסים בפרט, עוזר לקדם שירות איכותי ויעיל יותר לציבור".

סגן בכיר לממונה על השכר והסכמי העבודה במשרד האוצר דיאא אסדי, אמר כי: "ההסכם הינו צעד חשוב להפיכתה של רשות המסים לרשות אחת מודרנית שתשפר את השירות לאזרחים ותייעל את הטיפול בפשיעה המאורגנת. ההסכם מייצר מצב של win win באופן שמשפר את שירות הרשות לאזרחים לצד השיפור בתנאי השכר של העובדים".

מנהל רשות המסים משה אשר, מסר כי: "הסכם זה מהווה, בין היתר, הבעת הערכה של משרד האוצר לפעילות רשות המסים ועובדיה. צעד זה מאפשר לבנות רשות מסים מתקדמת ויעילה יותר לטובת ציבור משלמי המסים והמשק בכללותו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות