אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עסקת ענק בארה"ב: CVS קונה את אתנה ב-69 מיליארד דולר צילום: אי פי איי

עסקת ענק בארה"ב: CVS קונה את אתנה ב-69 מיליארד דולר

רשת בתי המרקחת קונה את חברת הביטוח הרפואי. מחיר הרכישה של אתנה נקבע על 207 דולר למניה - פרמיה של 14% על מחיר השוק. לפי הערכות בשוק מדובר במיזוג שנועד לעצור את הכניסה של אמזון לתחום

03.12.2017, 21:37 | שירות כלכליסט

מועצת המנהלים של חברת הביטוח הרפואי אתנה אישרה היום את המכירה למפעילת רשת בתי המרקחת CVS תמורת 207 דולר למניה - פרמיה של 14% על מחיר השוק. כך על פי גורמים המעורים בנושא. על העסקה מדווח רויטרס. לפי הערכות בשוק, מדובר במיזוג שנועד לעצור את הכניסה של אמזון לתחום.

קראו עוד בכלכליסט

העסקה בהיקף 69 מיליארד דולר צפויה להיות המיזוג הגדול ביותר השנה והיא תשלב את אחת מרשתות בתי המרקחת הגדולות בארה"ב עם אחד ממבטחי הבריאות הוותיקים ביותר במדינה.

לפי הפרטים שסוכמו, מחזיקי המניות של אתנה יקבלו 145 דולר לכל מניה במזומן ו-0.8378 מניות של CVS עבור כל מניה של אתנה - כך מסרו המקורות לרויטרס. החברות יודיעו באופן רשמי על העסקה מאוחר יותר היום.

בעלי המניות של אתנה יחזיקו ב-22% מהחברה החדשה שתיווצר לאחר המיזוג, בעוד שבעלי המניות של CVS יחזיקו בשאר המניות, כך נמסר. שלושה דירקטורים של אתנה, כולל יו"ר החברה והמנכ"ל מארק ברטוליני, יצטרפו למועצת המנהלים של החברה החדשה - כך מסרו המקורות לרויטרס.

המקורות ביקשו שלא להיחשף משום שהעסקה טרם הוכרזה באופן רשמי. CVS ואתנה לא הגיבו לבקשת תגובה לידיעה - כך נמסר.

סביר להניח שהחברה החדשה שתיווצר מהמיזוג תהיה בעמדת מיקוח טובה יותר מול יצרניות התרופות ותשפר את המכירות החנויות הקמעונאיות של CVS.

החברה מצפה להשקיע בשנים הקרובות מיליארדי דולרים כדי להוסיף מרפאות ושירותים, שימומנו במידה רבה על ידי הסטת כספים מהשקעות מתוכננות אחרות.

בית מרקחת של CVS, צילום: בלומברג בית מרקחת של CVS | צילום: בלומברג בית מרקחת של CVS, צילום: בלומברג
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות