אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מועצת הכבלים והלוויין צפויה לפסול את זכיית ערוץ 20 בהפעלת ערוץ הכנסת צילום: אוראל כהן

מועצת הכבלים והלוויין צפויה לפסול את זכיית ערוץ 20 בהפעלת ערוץ הכנסת

בפרקליטות טוענים כי הצעת הערוץ להפעלת ערוץ הכנסת לא עומדת בתנאי המכרזים. גם הצעת חברת החדשות צפויה להיפסל. הצעת RGE צפויה להתקבל

03.12.2017, 23:03 | אביב גוטר

מחלקת הבג"צים בפרקליטות המדינה צפויה להודיע ביום שלישי הקרוב כי לא תגן על מועצת הכבלים והלוויין בבג"ץ מכרז ערוץ הכנסת, הסיבה: הפרקליטות טוענת כי לפי כללי מכרזים, תוכנית עסקית היא תנאי סף וזאת למרות שעל פי כללי המכרז שנסגר במאי האחרון התוכנית העסקית לא נקבעה כתנאי סף.

קראו עוד בכלכליסט

במאי האחרון זכה ערוץ 20 במכרז להפעלת ערוץ הכנסת למשך 10 שנים, בתום מכרז שנערך מספר חודשים ושבו התמודדו קבוצת RGE, חברת החדשות של ערוץ 2 (היום נקראים "החדשות") וקבוצה נוספת הכוללת את תיא תקשורת, יסמין טיוי ורם בליניקוב.

הערוץ היה אמור להתחיל את שידוריו ביולי האחרון, אך בעקבות עתירת חדשות 2 וקבוצת RGE לבג"ץ בטענה כי נפלו פגמים בהתאמה בין פרק התוכן לתכנית העסקית שהגישה ערוץ 20, הורה בג"ץ על צו ביניים העוצר את זכיית ערוץ 20 ובחינת ההצעות מחדש.

ד"ר יפעת בן חי שגב, יו"ר מועצת הכבלים והלוויין, צילום: נמרוד גליקמן ד"ר יפעת בן חי שגב, יו"ר מועצת הכבלים והלוויין | צילום: נמרוד גליקמן ד"ר יפעת בן חי שגב, יו"ר מועצת הכבלים והלוויין, צילום: נמרוד גליקמן

במועצת הכבלים והלוויין ערכו דיון נוסף והחליטו לאשרר את הצעת ערוץ 20, אולם במחלקת הבג"צים סבורים כי אי התאמה של התוכנית העסקית אינה עומדת בכללי המכרזים, כאמור, זאת על אף שבכל שלב מהליך המכרז לא נאמר כי מדובר בתנאי סף מחייב.

ל"כלכליסט" נודע שכתוצאה מהחלטה הצפויה של מחלקת הבג"צים, מועצת הכבלים והלוויין צפויה להתכנס ביום שלישי ולפסול את ההצעות שלגביהן התוכנית העסקית אינה עומדת ברף הנדרש. במילים אחרות, ההצעות של ערוץ 20 וערוץ 2 צפויות להיפסל ואילו ההצעה שהגיעה במקום השני - זו של RGE - צפויה להתקבל, בכפוף לשימוע.

ממועצת הכבלים והלוויין נמסר: "טרם התקבלה החלטה. המועצה תתכנס בהמשך השבוע בהתאם ללוח הזמנים שקבע בית המשפט".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות