אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סרגון: עסקה בשווי 66 מיליון דולר עם מפעיל סלולרי בהודו

סרגון: עסקה בשווי 66 מיליון דולר עם מפעיל סלולרי בהודו

החברה דיווחה על הזמנת המשך מהמפעיל הסלולרי Tier 1, ההזמנות של מוצרי סרגון בהודו מסתכמות ב-100 מיליון דולר; בעוד שבוע המניה תימחק מהבורסה המקומית ותחל להיסחר רק בנאסד"ק

04.12.2017, 15:36 | דרור רייך

אחרי 13 שנים, מניית סרגון תימחק ב-11 בדצמבר מהבורסה המקומית, ותחל להיסחר רק בנאסד"ק. מניית החברה שהציגה תשואה של 108% ב-2016, מוסיפה לערכה היום (ב') עוד 9% לאחר שדיווחה על עסקת ענק של 66 מיליון דולר ממפעיל סלולרי Tier-1 בהודו.

קראו עוד בכלכליסט

מדובר בהזמנת המשך מאותו מפעיל הודי, ויחד עם הזמנה זו מסתכמות ההזמנות של מוצרי סרגון בהודו בכ-100 מיליון דולר במהלך המחצית השנייה של 2017.

עירא פלטי מנכ"ל סרגון עירא פלטי מנכ"ל סרגון עירא פלטי מנכ"ל סרגון

סרגון מוכרת את פלטפורמת ה-IP-20 שלה, שמאפשרת הרחבות מסיביות של רשתות התמסורת הסלולרית במדינה באופן מהיר עם הנחת היסודות לפריסת רשת צפופה בעתיד.

המפעילים בהודו מתמודדים עם האתגר להיענות לדרישה הגוברת לשירותי גלישה סלולריים מצד בסיס המנויים אשר גדל במהירות, וצפוי להמשיך לגדול באגרסיביות במהלך השנתיים הבאות.

סרגון מעריכה כי תוכל להכיר בהכנסות של 10 מיליון דולר מהזמנות אלו כבר ברבעון הרביעי של שנת 2017, כאשר ההכרה בשאר ההכנסות מהזמנות אלו צפויה במחצית הראשונה של 2018.

סרגון, בניהולו של עירא פלטי, מעריכה כי קצב ההכנסות של 80-75 מיליון דולר לרבעון יישמר גם ברבעון האחרון של 2017 וגם לתוך 2018.

הודו – שוק הסלולר הגדל בקצב המהיר ביותר בעולם

על פי GSMA, הודו היא שוק הסלולר הגדל בקצב המהיר ביותר בעולם, במונחים של גידול במספר המנויים. הדו"ח האחרון של הארגון מצביע על כך שמספר המנויים הסלולריים בהודו צפוי לגדול ביותר מ -200 מיליון מנויים עד 2020, ולהגיע לשיעור חדירה של 65%.

מגמה נוספת היא השינוי בהתנהגות המנויים, והמעבר משימוש בעיקר בשירותי קול לשימוש בכמות גדולה של שירותי מידע סלולריים - פועל יוצא של הפיכת שירותים מבוססי רשת סלולרית לחלק חיוני בחיי היומיום.

השילוב של שתי מגמות אלו מביא לגידול משמעותי בצריכה של שירותי מידע סלולריים, דבר אשר מהווה אתגר משמעותי לכל המפעילים הסלולריים בהודו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות