אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פצועים בקריסת תקרה באתר בנייה בביתר עלית צילום: אלכס קולומויסקי

פצועים בקריסת תקרה באתר בנייה בביתר עלית

צוותי מד"א מעניקים טיפול רפואי לחמישה פצועים במצב קל עד בינוני שחולצו מהבניין. במקביל נערכות סריקות לאיתור לכודים נוספים

04.12.2017, 15:47 | נמרוד בוסו

אירוע בטיחותי חמור ארע באתר בנייה בהתנחלות החרדית ביתר עלית. זאת כאשר תקרת בניין המצוי בשלבי בנייה קרסה אל תוך הבניין ברחוב הבבא סאלי ביישוב. במקום חמישה פצועים – כולם פועלי בניין פלסטינים.

דובר מד"א זכי הלר מסר כי בשלב זה מעניקים צוותי מד"א טיפול רפואי לחמישה פצועים במצב קל עד בינוני שחולצו מהבניין. במקביל נערכות סריקות לאיתור לכודים נוספים.

מדוברות המשטרה (מחוז ש"י) נמסר: "מהמקום פונו על ידי מד"א חמישה פלסטינים במצב קל, כוחות משטרה וחילוץ ממשיכים בפעולות לאיתור לכודים נוספים".

 , צילום: מיכאל קרמר ו אורן אגמון צילום: מיכאל קרמר ו אורן אגמון  , צילום: מיכאל קרמר ו אורן אגמון

מעיריית ביתר עילית נמסר כי מדובר במבנה שנמצא בהליכי בנייה וקיבל את כל ההיתרים והאישורים הנדרשים. "מדובר בקריסת פיגום באמצע יציקת בטון, שסיבתה תיחקר ע"י הרשויות הרלוונטיות. ראש העיר מאיר רובינשטיין עוקב בשטח אחר מלאכת חילוץ הפועלים והעירייה תחקור האירוע, בליווי צוות אגף ההנדסה בעירייה. ראש העיר ביקש להודות לכלל גורמי ההצלה והחירום שטיפלו באירוע, בראשם למפקד הכיבוי האזורי טפסר משנה רוני יעקב על פעולתם המסורה והמיידית בשטח ולמתנדבי הצלה ביתר ומד"א".

"גורל העובדים תלוי בדרגת הנס, לא במחויבות המינהל או משטרת ישראל"

 

מ"קו לעובד" ופרויקט "נרתמים נמסר: "תאונות העבודה בבניין מעבר לקו הירוק ממשיכות ומנהל הבטיחות נאחז בעמדתו כי אין לו סמכות פיקוח במקום. מתחילת השנה (לא כולל התאונה מהיום) דווח לנו על 12 תאונות עבודה שהתרחשו מעבר לקו הירוק. תאונות אלו גרמו להריגתם של שני עובדים (דניאל אהרון וח'ליפה מוחמד ח'ליפה, ז"ל) ולפציעתם של 10 עובדים בדרגות בינוני (ששה) עד קשה (ארבעה). התאונה כיום ממחישה לצערנו שוב את האבסורד בעמדת מינהל הבטיחות כי אין לו את הסמכות לפקח מעבר לקו הירוק. לאור דרגת הפציעה של העובדים בתאונה היום (חמישה פצועים קל ועוד פצוע קל-בינוני) סביר להניח כי משטרת ישראל לא תפתח בחקירה פלילית בחשד לגרימת חבלה חמורה ברשלנות. זאת לאור העובדה כי המשטרה פותחת בחקירה רק בחבלה חמורה. כך יקרה שלא ימוצה הדין עם איש מהאחראים באתר הבנייה בגין תאונה חמורה, שבנס הסתיימה בתוצאות אלו. גורל העובדים תלוי בדרגת הנס, לא במחויבות המינהל או משטרת ישראל. למען הסר ספק: קריסת פיגומים באתר בנייה, כפי שאירעה היום, מוגדרת על-ידי מנהל הבטיחות כאירוע מסוכן המחייב דיווח מידי למינהל הבטיחות, אולם במקרה הזה גם אם האירוע ידווח למינהל - המינהל לא יחקור ולא יפקח. אין דבר הממחיש את ההפקרות בתחום בטיחות העובדים שמתרחשת מעבר לקו הירוק ממצב זה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות