אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הקבוצות שולחות יותר מדי הודעות? הכירו את "מזכירת הווטסאפ" צילום: בלומברג

הקבוצות שולחות יותר מדי הודעות? הכירו את "מזכירת הווטסאפ"

צוות מפתחים הציג סייענית חכמה שמסוגלת לסכם דיונים בקבוצות ווטסאפ ולהציג אותם בצורה פשוטה ונוחה למשתמשים. בשלב זה מדובר בתוכנה בוסרית ומוגבלת שמחייבת ידע בתכנות להפעלתה - אך נחוצה ושימושית מאוד

04.12.2017, 16:03 | רפאל קאהאן

ווטסאפ הפכה לחלק מחיינו, לטוב ולרע: משתמשים רבים רשומים לקבוצות פעילות, שמפציצות אותם בהודעות ועדכונים, שלא את כולם מספיקים (או רוצים) לקרוא. פרויקט חדש בשם WACAO נועד לפתור את הבעיה: סייענית חכמה שתתפקד בתור מזכירה אישית לווטסאפ.

קראו עוד בכלכליסט

מדובר במיזם קוד פתוח שנחשף אמש (א') במסגרת כנס Distupt של TechCrunch בברלין. השימוש בה מסורבל למדי בשלב זה: לאחר ההתקנה מגיטהאב, שמצריכה ידע בסיסי בתכנות, על המשתמש לפתוח קבוצת ווטסאפ בה הוא החבר היחיד ולקרוא לה WACAO. לאחר מכן, יוכל להקליד בה Summerize בצירוף שם הקבוצה או השיחה כדי לקבל תקציר של ההודעות האחרונות.

יותר מדי הודעות? יש פיתרון יותר מדי הודעות? יש פיתרון יותר מדי הודעות? יש פיתרון

לאלגוריתם הסייענית יש רכיב ניתוח שפה טבעית, שמאפשר לסכם את מה שנאמר בכל קבוצה, ויכולת תרגום שנשענת על גוגל טרנסלייט, אם ברצונכם לקבל את כל התקצירים בשפה אחת. WACAO מאפשרת גם לשלוח בצורה אוטומטית הודעות כמו "יום הולדת שמח" לנמענים, או להשתיק בבת אחת את כל הקבוצות הפעילות.

המפתחים הסבירו שהם חשבו על הרעיון מתוך צורך אישי, "אני חבר בהמון קבוצות, זה הפך לבלתי נסבל", אמר ל-TechCrunch אחד מהם, סידהארט ראמצ'דאראן. "אם הייתי מפספס שעתיים ישר היו מצטברות לי 200 הודעות שלא נקראו".

סוגיית הרעש שמייצרות ההודעות היא עניין שווטסאפ עדיין לא טיפלה בו, מה שהופך את השימוש באפליקציה למעיק מאוד עבור חלק מהמשתמשים. יש להניח שעם הזמן, תשלב מפתחת האפליקציה כלים מובנים נוחים יותר לסינון הודעות, סיכום שיחות וקבלת התראות - כדי למנוע עזיבת משתמשים לשירותים אחרים.  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות