אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
החגיגה נגמרה: אפל תשלם באירלנד מס של 15.46 מיליארד דולר צילום: בלומברג

החגיגה נגמרה: אפל תשלם באירלנד מס של 15.46 מיליארד דולר

שר האוצר של המדינה הודיע כי הושג הסדר מול ענקית הטכנולוגיה האמריקאית, שנהנתה משנים של תשלומי מסים מינימליים והישענות על אירלנד כמקלט מס. זאת, לאחר שנים של דרישות וצעדים תקיפים מצד נציבות האיחוד האירופי

04.12.2017, 16:40 | שירות כלכליסט

הקץ לחגיגת המס: אפל תשלם את המסים שהיא חייבת לאיחוד האירופי, לאחר שנים בהן התכחשה לדרישות התשלום בטענה שהמטה שלה פועל באירלנד ואין לה פעילות שמצדיקה מיסוי באיחוד. אפל טרם הגיבה בנושא.

קראו עוד בכלכליסט

בהודעה שפרסם היום (ב') פסקל דונהו, שר האוצר האירי, נמסר כי הענקית האמריקאית תעביר לחשבון נאמנות 13 מיליארד יורו (15.46 מיליארד דולר) במסים החל מהרבעון הראשון של 2018. נציבות האיחוד האירופי טוענת מזה שנים שאירלנד מעדיפה להעניק לאפל הטבות כדי שלא לפגוע בשיעורי התעסוקה המקומיים, וב-2014 אף האשימה את המדינה ישירות בסיוע להעלמות המס של החברה.

פסקל דונהו, שר האוצר האירי, צילום: בלומברג פסקל דונהו, שר האוצר האירי | צילום: בלומברג פסקל דונהו, שר האוצר האירי, צילום: בלומברג

לאחר חקירה שהסתיימה ב-2016, דרשה נציבות האיחוד מאירלנד לגבות מאפל את המסים הנדרשים, החלטה שלא בוצעה בשטח וזכתה להתנגדות נמרצת מצד החברה האמריקאית. ההסדר עם אפל הושג רק לאחר שאירלנד קיבלה דרישה לכך מבית הדין האירופי לצדק, הסמכות המשפטית הגבוהה ביותר של האיחוד.

אפל היא רק אחת משורה של חברות אמריקאיות שפועלות באיחוד האירופי תוך שימוש באירלנד כמקלט מס. אלפבית, בעלת גוגל, היתה הראשונה שנכנעה לדרישות התשלום; היא דיווחה על רווחים של 18 מיליארד דולר בבריטניה בעשור האחרון, אך שילמה רק 18 מיליון דולר במסים. ההסדר עמה התבסס על תשלום רטרואקטיבי של 150 מיליון דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות