אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פיטר ת'יל הוביל השקעה של 10 מיליון דולר ב-ChemomAb צילום: בלומברג

פיטר ת'יל הוביל השקעה של 10 מיליון דולר ב-ChemomAb

החברה הישראלית מפתחת נוגדן מיוחד שמטפת במחלות דלקתיות ופיברוטיות כגון מחלת הכבד השומני. את הסבב הובילה גם אורבימד ישראל, שכבר השקיעה ב-ChemomAb בעבר

04.12.2017, 16:12 | מאיר אורבך
חברת הסטארט-אפ למדעי החיים כמומאב (ChemomAb) גייסה 10 מיליון דולר. את סבב הגיוס הובילו אורבימד ישראל והמשקיע המפורסם פיטר ת'יל. בסבב הגיוס הנוכחי השתתפו גם הקרנות SBI Japan-Israel Innovation Fund וקרן מיילסטון. זהו הסבב השני של החברה, שגייסה עד כה 5 מיליון דולר מאורבימד ישראל ומשקיעים פרטיים.

קראו עוד בכלכליסט

כמומאב, אשר הוקמה ב-2011, מפתחת נוגדנים לטיפול במחלות דלקתיות ופיברוטיות. מנכ"לית חברת כמומאב, ד"ר עדי מור, אמרה כי סבב הגיוס הנוכחי יאפשר לחברה לקדם את התכנית הקלינית של המוצר, תוך בדיקת פרופיל היעילות והבטיחות שלו בחולים במחלת הכבד השומני (NASH).

פיטר ת פיטר ת'יל | צילום: בלומברג פיטר ת

כמו כן, ההשקעה תתמוך בהמשך פיתוח המוצר לאינדיקציות יתום ובדיקת יעילותו מולן. "הגיוס מקרנות מובילות בינלאומיות מהווה הכרה חשובה בפוטנציאל היעילות של המוצר וביכולת שלו לסייע בטיפול בחולים במחלות פיברוטיות-דלקתיות בכלל ובטיפול במחלת הכבד השומני בפרט. לשיתוף הפעולה עם קרנות בינלאומיות מובילות חשיבות אסטרטגית בהובלת החברה בזירה הבינלאומית", אמרה ד"ר מור.

ד"ר ניסים דרוויש, שותף מנהל באורבימד ישראל, ציין כי החלטה להשקיע בחברה בשני סבבי הגיוס התקבלה מתוך הכרה בצורך המשמעותי במציאת תרופה למחלת הכבד השומני, שאינה נובעת מצריכת אלכוהול ופוגעת באוכלוסייה בשכיחות גבוהה. " אני מאמין כי היעילות והחדשנות של המוצר אשר פועל במנגנון פעולה אנטי פיברוטי ייחודי, יחד עם היכולות המדעיות והמקצועיות של הצוות המקצועי של החברה, יאפשר לה לממש את הפוטנציאל שלה כחברה המפתחת מוצר פורץ דרך", אמר.

מוצר הדגל של כמומאב הוא נוגדן חד שבטי ראשון מסוגו, שמכוון כנגד חלבון מרכזי בבקרה של תגובות תאיות במצב מחלה. החלבון זוהה לראשונה על ידי כמומאב כחיוני בהפעלת מנגנונים פיברוטיים ודלקתיים, וכמתבטא ברקמות חולות. הנוגדן מיועד לטפל בחולים עם מחלות פיברוטיות ודלקתיות דרך מנגנון פעולה ייחודי משולב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות