אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שטייניץ: "תוך שני עשורים ישראל תיגמל מדלק ופחם" צילום: אוראל כהן

שטייניץ: "תוך שני עשורים ישראל תיגמל מדלק ופחם"

שר האנרגיה אמר היום בוועידת האנרגיה כי מדובר ב"משימה הלאומית החדשה שלנו"; כן ציין ש"בעשור הקרוב תהפוך ישראל ליצואנית גז למערב אירופה"

04.12.2017, 22:33 | ליאור גוטמן

"אנו עובדים על הטווח הארוך ובעוד שני עשורים תירשם גמילה מלאה של מדינת ישראל מדלק ומפחם" - כך אמר היום (ב') שר האנרגיה יובל שטייניץ בוועידת האנרגיה והעסקים שהתקיימה ברמת גן.

קראו עוד בכלכליסט

לדבריו, בכל שנה מתים בישראל 2,200 איש מזיהום האוויר. "זה פי שבעה מתאונות הדרכים, זה דבר שאין להקל בו ראש", אמר השר, "המשימה הלאומית החדשה שלנו, מאחר שמרבצי הגז והאנרגיה המתחדשת מאפשרים לנו לקדם את המשימה, היא לגמול את ישראל מהדלקים המזהמים: דלק ופחם".

פחם. גמילה בעתיד?, צילום: בלומברג פחם. גמילה בעתיד? | צילום: בלומברג פחם. גמילה בעתיד?, צילום: בלומברג

בתחום הגז אמר שר האנרגיה שבעשור הקרוב תהפוך ישראל ליצואנית למערב אירופה. "מחר עתיד להיחתם בקפריסין מזכר הבנות עם שרי האנרגיה של איטליה, יוון, קפריסין וישראל לקידום צינור הגז ישראל - צנרת EAST MED. מדובר במחויבות של ארבע המדינות בגיבוי האיחוד האירופי, לעשות הכל כדי לסלול את הדרך להקמת צינור הגז ישראל-אירופה", סיכם שטייניץ.

ישראל מצטרפת לתוכנית האמריקאית באפריקה

בתוך כך משרד ראש הממשלה חתם היום על השתתפות ביוזמת Power Africa. מדובר ביוזמה שמובילה הסוכנות לפיתוח בינלאומי של ארה"ב (USAID) במטרה לחבר 60 מיליון בתי אב באפריקה לרשת החשמל ולהוסיף 30 אלף מגוואט עד שנת 2030. חברות ישראליות יוכלו לקחת חלק ביוזמה תוך קבלת "ארגז כלים" מגוון לקידום פרויקטים לייצור חשמל ולחיבור הצרכנים ביבשת. בין השאר, במסגרת זו תגדל נגישות החברות לגורמי ממשל, יוענקו מענקים כספיים, יקודמו קשרים עם גורמי מימון, יינתן יעוץ מקצועי ומשפטי וייערכו סקרי היתכנות.

"זוהי יוזמה שתחשמל את אפריקה. מילולית ומעשית. היא מביאה אור, ובכל פעם שאם אפריקאית תדליק את האור או את תנור החימום, חלק מישראל יהיה שם. זוהי התפתחות אדירה העולה בקנה אחד עם חזון שיש לי, לפיו ישראל תשוב לאפריקה ואפריקה תשוב לישראל", אמר רה"מ בנימין נתניהו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות